Výhra, která se nerodila lehce

V rámci víkendového kola nám los přisoudil cestu na půdu posledního týmu tabulky TJ Spartaku Boletice nad Labem. Věděli jsme , že domácí dokáží být doma nepříjemní, ale jeli jsme si pro výhru, která se však vůbec nerodila lehce. V prvním poločase to vůbec nevypadalo, že hraje poslední tým tabulky s pátým. Domácí byli nebezpečnější, pomohl jim gól ze sporného pokutového kopu, a další šance musel hasit Filip. My jsme v první půli byli směrem dopředu naprosto bez z nápadu až v závěru nás vysvobodil Dominik. Ve druhém poločase už se nám dařilo více, pomohla nám chyba domácího golmana, která domácí hodně srazila. Naše síla ve druhém poločase je obdivuhodná a soupeře jsme potrestali pěti góly. Pro domácí možná kruté, protože hráli dobře. Naše síla v útoku je obrovská, momentálně máme nejlepší útok z celé soutěže, po podzimních několika ztracených zápasech se nám po návratu Filipa vrací jistota i dozadu a snad to bude jenom lepší. Nohama však zůstáváme na zemi. Žádný soupeř nám zadarmo tři body nedá.

TJ Spartak Boletice nad Labem – TJ Dolní Habartice 1:6 (1:1)

Branky: Josef Rohlíček z pk – Dominik Konfršt 2x, Jan Hanko 2x, Petr Horvát 2x

sestava: TJ Spartak Boletice nad Labem – Burák – Ženíšek, Havlín, Šindelář (K), Švec, Plosza, Klaban, Procházka, Pondělík, Rantfner, Zelinger, Šmucr, Kudrmann, Meisner, Uher, Kučera, Umbraun, Rohlíček    trenér: Luděk Klaban

sestava TJ Dolní Habartice – Dubský – Habler, Lekner, Špaček, Finkes, Fous (K) , Sluka, Jánský, Pospíšil, Horvát, Konfršt, Hanko, Vlach, Kopecký    trenér: Miloslav Finkes

rozhodčí: Martin Dvořák – Miroslav Nejedlý, Bohuslav Matys                          80 diváků

Začátek utkání byl takový oťukávající. Domácí se snažili nakopávat míče na své útočníky, naši kluci naopak hráli pouze k vápnu.

První vážnější okamžik přišel v 9. minutě hry, kdy si Honza Hanko chránil obličej proti střele domácího hráče po závaru v našem vápně. Střela vyletěla z bezprostřední blízkostí a trefila Honzovu ruku, která si chránila obličej a hlavní rozhodčí nařídil spornou penaltu. Domácí střelec JOSEF ROHLÍČEK nezaváhal a domácí vedli 1:0.

Domácí byli v prvním poločase lepším týmem, Filip musel často vybíhat a hrát nohama. Domácí cítili šanci. Domácí útočník si pohrál s naší obranou dostal se až na hranici pokutového kopu, ze kterého poslal ostré bodlo, které Filip reflexivně vyrazil. Záhy přichází střílený centr a Filip opět musí do akce, jelikož za ním čekal hráč domácích a trefoval by prázdnou bránu. Další varování přišlo po centru, který propadl mezi čtyřmi lidmi a domácí zazvonili na břevno naší brány.

V tento okamžik mohli domácí vést 3:0 a nikdo by se nedivil. Kluci nehráli dobře, hráli pouze k vápnu, kde chybělo finále.

Ve 45. minutě však přichází vysvobození DOMINIK KONFRŠT si vezme míč a po samostatném průniku srovnává na 1:1.

Druhý poločas už je však o ničem jiném

Ve 47. minutě vyrobí obrovskou hrubku domácí golman, kdy si nechá míč proklouznout pod nohou a JAN HANKO už s dorážkou do prázdné brány nemá problém 1:2

Tento gól domácí hodně nahlodá a začínáme hrát my a v 62. minutě přichází třetí zásah, kdy přesně míří PETR HORVÁT 1:3.

Domácím dochází dech, přesto musí Filip opět několikrát vyběhnout.

Nás zdobí v útoku velká efektivita v zakončení. V 69 minutě utekl s míčem DOMINIK KONFRŠT přehodil si obránce a stejně tak vyběhnuvšího golmana domácích 1:4

Domácí však také mají své šance. Po rohovém kopu hlavičkuje osamocený hráč domácích a Filip nás opět reflexivním zákrokem kolenem podržel. Stejně si vedl při další akci, kdy se domácí hráči hezky prokombinovali až do vápna. Střelu z hranice penalty vytáhl Filip konečky prstů.

Domácí asi urazili paní štěstěnu a přišel další zásah do jejich brány.

V 72. minutě se odražený míč dostal k PETRU HORVÁTOVI, který neměl problém dorazit míč do brány 1:5.

V závěru utkání kluci přidali ještě jeden gól. Po krásné přihrávce Lukáše Pospíšila zívala na JANA HANKA prázdná branka 1:6

V závěru utkání se již nic nestalo, tak si vezeme domů tři body, které se však vůbec nerodily lehce.

Podzimní prohra z půdy Šluknova byla doma napravena

V sobotu přivítali naši kluci na domácí půdě tým SK Šluknov „B“, kterému jsme měli po prohraném podzimním zápase co vracet. zápas jsme měli pevně pod kontrolou nepamatuji si zápas, kdyby si proti nám soupeř nevypracoval jedinou vyloženou šanci. Obrana řízená nestárnoucím Zděňkem Hablerem pracovala skvěle.  Kluci se do soupeře zakousli a hosté mohou děkovat pouze vlastnímu brankáři, že neprohrávali od samého začátku. Do vedení nás poslal Dominik. Po druhé brance soupeř rezignoval a naši kluci si na hřišti dělali co chtěli. Spousta šancí zůstala nevyužita, ale to nás mrzet nemuselo. Jarní neporazitelnost však stále trvá. Musíme však zůstat na zemi a poctivě makat dál.

TJ Dolní Habartice – SK Šluknov „B“ 4:0 (1:0)

branky: Jan Hanko 2x, Dominik Konfršt, Antonín Vlach

sestava D.H.: Dubský – Habler, Špaček, Pospíšil, Bažant – Fous (K), Konfršt, Jánský, Pudil – Horvát, Hanko (Lekner, Vlach, Sluka, Soustružník) trenér : Míla Finkes

sestava Šl.  „B“  Jirchář – Suk, Macháček, Sneider, Šach, Knížek, Didi (K), Kuchař, Gino, Kotlár, Kramer, Sivák, Klautz, Dreveniak, trenér: Jaroslav Kulhavý

Rozhodčí Radek Procházka – Jan Havran, František Myšík                                     diváků : 130

Hned v první minutě se kluci pustí na útočnou polovinu a tvrdou ránu Honzi Hanka vyráží hostující golman.  O chvíli později si narazí Honza s Petrem a druhého jmenovaného vychytá opět hostující golman. Zatím útočíme do plné obrany. Honza Hanko se uvolní ve vápně , jeho střela je však příliš slabá, a přímák Petra Horváta jde nad. Po rohovém kopu vznikne ve vápně hostí velký zmatek, ale tři dorážka kryje hostující golman.

Ve 29. minutě si golman hostí naopak vybere slabší chvilku a DOMINIK KONFRŠT ho překonává ranou na přední tyč 1:0.

Kluci se snaží střílet z každé pozice, střelba však ke gólu nevede. Občas si člověk připadá jak na tenise pouze nákopy, nic moc fotbal. Poločas tak končí 1:0.

Do toho druhého vlétneme stejně aktivně jak na začátku a Dominik vyšle Petra do obrovské šance. Ten však dnes nemá střelecký den. Golman hostí skvěle zasahuje, stejně tak proti skákavé střele Tondy Jánského.

V 61. minutě vypukne v naší Aréně podruhé jásot. Petr Horvát vyšle na steč ANTONÍNA VLACHA, který utaženou střelou na zadní tyč nedá golmanu hostí šanci 2:0.

Po tomto gólu soupeř doslova rezignuje. Po rohovém kopu Tondy Vlacha přehlavičkuje Jirka Lekner z malého vápna bránu. Do role asistenta se v dnešním utkání převtělil Petr Horvát. Filipův výkop prodlouží na JANA HANKA a jeho pumelice na přední tyč končí v síti 3:0.

V 74. minutě jinak výborný golman hostí trefí z výkopu pouze JANA HANKA, který tuto chybu potrestá střelou na zadní tyč. Hosté se do šance prostě nedostanou. Náznak přichází kdy je ve vápně evidentně strčen rukama kapitán hostí. Bohužel šel k zemi příliš ochotně tak se penalta nepískala.

Trenér Finkes si dovolí luxus stáhnout klíčové hráče ze hry a poslat na plac mladé kluky. Tonda Jánský to tvrdě zkouší z nemožného úhlu. Další náznaky šancí doslova zadrbeme. Míč nám překáží, a tak další branku nepřidáme. Jelikož naše obrana si plní své úkoly poctivě, končí utkání naší výhrou 4:0. Děkujeme všem fanouškům za podporu.

Tříbodová cesta z Dolní Poustevny

V dalším kole Okresního přeboru čekala na naše kluky dlouhá cesta do Dolní Poustevny. Po vítězném derby jsme chtěli uspět také venku. V poustevně se hraje v krásném fotbalovém prostředí a utkání tam jsou vždy složitá. Sobotní odpoledne spíše než fotbal připomínal hokej. Do utkání jsme vstoupili dobře. Dali jsme rychlé góly. Stačily však dvě chyby v naší obraně a bylo srovnáno. Drtivá čtyřminutovka mezi 59 a 63 minutou nám přinesla tři branky, které nás posunuli k vítězství. Zápas spíše bez obran skončil hokejovým skóre. Nejdůležitější je fakt, že si vezeme z horké půdy domů hodně cenné tři body.

FK Dolní Poustevna – TJ Dolní Habartice 5:8 (1:2)

branky:  Herejk 2x, Pelačík, Zajíček, Jirsa – Konfršt 3x, Horvát 2x, Fous, Vlach, Hanko

sestava D.P.: Hauser – Herejk, Soukup, Príhoda, (K), Maier, Jirsa, Šafránek, Svačina, Zajíček, Galbavý, Tomek, Dostál, Koleňák, Pelačík

Sestava D.H.: Dubský – Habler, Lekner, Špaček, Finkes, Fous (K), Bažant, Jánský, Sluka, Pospíšil, Horvát, Konfršt, Hanko, Vlach, Pudil, Soustružník

Rozhodčí: Pavel Hrubý – Vojtěch Herman, Jakub Vorlíček                                                       50 diváků

Zápas jsme začali velmi aktivně. První poločas jsme měli tři vyložené brankové šance, které brankou neskončili. V 17. minutě přichází první branka. Dominikův roh doklepl na zadní tyči do brány VÍT FOUS 1:0.

Domácí měli v prvním poločase jen náznaky šancí, které končili nepřesnými přihrávkami za naší obranu buď v autu, nebo si s nimi poradil Filip včasným vyběhnutím.

Ve 24. minutě se svým tipickým způsobem prosadil PETR HORVÁT a bylo to 2:0.

Ve 28. minutě jsme si nepohlídali standartní situaci, kdy jsme po rohovém kopu nechali laxně propadnout míč na zadní tyč a domácí střelec KRYŠTOF HEREJK se nemýlil 1:2. tímto výsledkem skončil také první poločas.

V tom druhém se s brankami roztrhl pytel. Ačkoli jsme měli více šancí, darovali jsme domácím vyrovnání. po nepřesné malé domů se k míči dostal PAVEL PELAČÍK a přehodil vyběhnuvšího Filipa 2:2.

Obrat mohl dokonat ostrostřelec domácích Galbavý, Filip však vytáhl perfektní zákrok.

Platilo staré známe nedáš dostaneš a přišla pro domácí doslova děsivá čtyřminutovka. Po faulu na Tondu Vlacha proměnil pokutový kop DOMINIK KONFRŠT 2:3. Po krásné spolupráci s Petrem Horvátem zvýšil naše vedení JAN HANKO 2:4. O další minutu napřáhl DOMINIK KOFRŠT  a jeho bombu zastavila až síť 2:5.

Domácí však o minutu později snížili. Po další darované standartce vyrazil Filip střelu domácích před sebe a JIŘÍ ZAJÍČEK dorážel do prázdné brány 3:5.

O další tři minuty nám však tříbrankový náskok vrátil PETR HORVÁT 3:6

Krásnou střelou do šibenice se na druhé straně prezentoval KRYŠTOF HEREJK 4:6. klid nám však dodal svou třetí brankou v utkání DOMINIK KONFRŠT 4:7.

Domácí však bojovali a střelou z přímého kopu snížil na dvoubrankový rozdíl JAN JIRSA.

V 90. minutě se do samostatného úniku dostal ANTONÍN VLACH a uklidil míč přesně k tyči a uzavřel skóre na konečných 5:8.

Zasloužená výhra, měli jsme více šancí a hráli týmově. Ze tří bodů máme velkou radost.

Derby je naše

V sobotu se po zimním spánku opět rozeběhl Okresní přebor dospělých, který nám hned ve svém úvodu připravil derby s klubem MSK Benešov nad Ploučnicí. Soupeři jsme měli co vracet, jelikož zápas na jeho půdě v podzimní části soutěže jsme vysoko prohráli. V sobotu to byl však úplně jiný scénář pomohla nám rychlá branka. Další šance v první půli zůstaly nevyužity. Klíčový byl pro nás návrat Filipa do brány, který tak konečně mohl nastoupit po půlroční pauze. V první půli moc práce neměl, ale dodával kluků jistotu. Soupeř se ve druhém poločase  dostal k vyrovnání, na které jsme však dokázali rychle odpovědět a závěr už byl v naší režii. Ve skvělé atmosféře se hrál pěkný fotbal a my jsme moc rádi, že spokojenější odcházeli fanoušci našeho klubu.

TJ Dolní Habartice – MSK Benešov nad Ploučnicí 4:1 (1:0)

branky: Petr Horvát, Petr Sluka, Jiří Lekner, Dominik Konfršt – Jan Polanský

sestava TJ D.H.: Dubský – Habler, Lekner, Špaček, Bažant, Jánský, Sluka, Pospíšil, Horvát, Hofírek, Konfršt, Hanko, Vlach, Pudil, Krejča, Severín. Trenér  (Miloslav Finkes)

sestava MSK: Lankaš – Špringl, Kolář, Pop, Hanzl, Kropáč, Koucký, Oravík, Hnízdo, Knespl, Pařízek, Polanský, Hamouz, Nebojsa, Srba, Kvíz, Winter, Halasz. Trenér (Jaroslav Jager)

Rozhodčí : Stanislav Forro – Marek Šimek, František Myšík                                    160 diváků

Úvod zápasu byl jako z pohádky. Hned z naší první akce udeřilo. Získali jsme balón Dominik poslal na steč PETRA HORVÁTA, ten udělal ve vápně kličku obránci a levačkou poslal míč přesně k tyči. 1:0.

Během prvního poločasu Filip v naší bráně příliš práce neměl. Naší branku se snažil ohrožovat nejvíce Radim Kolář. Na druhé straně jsme měli několik příležitostí, které jsme však nedokázali proměnit. Zahrávali jsme také dost rohových kopů, druhou branku to však nepřineslo.  Zajímavý byl pokus Dominika Konfršta ze 40 metrů, kterým málem nachytal golmana hostí. V první půli již branka nepadla.

Druhý poločas začal soupeř hrozit ze standartek a dlouhých autů. Ve druhé půli se z naší strany dostával do šancí hlavně Dominik Konfršt, ale úspěšný nebyl.

V 58. minutě přišlo vyrovnání. Radim Kolář našel výborně zahranou standartní situací hlavu JANA POLANSKÉHO a ten se nemýlil 1:1.

Naše touha po vítězství však byla velká a po necelých sedmi minutách jsme si vzali vedení zpět. Dominik Konfršt rozehrál rohový kop, míč ve změti těl poskakoval po malém vápně odkud ho do brány dorazil PETR SLUKA 2:1.

Ve druhé půli jsme byli nebezpečnějším týmem a přišla třetí branka. Střelu Dominika vyrazil golman hostí pouze před sebe a číhající JIŘÍ LEKNER se z dorážky nemýlil 3:1.

Velkou šanci neproměnil Tonda Vlach kdy po hezké akci netrefil prázdnou bránu. Mrzet nás to však nemuselo. V 86. minutě vyslal Petr Horvát do sólo úniku DOMINIKA KONFRŠTA, který zkušeně přehodil vyběhnuvšího golmana a uzavřel skóre na konečných 4:1.

Zápas s Unionem jsme měli pod kontrolou

V rámci 9. kola Okresního přeboru zavítal do naší arény Union Děčín. Soupeř hrál ještě v loňské sezóně krajskou soutěž, proto jsme ho před začátkem sezóny pasovali na jednoho z favoritů soutěže. Realita je však trochu jiná. Soupeři se vůbec nedaří, okupuje spodní patra tabulky což před sezónou asi málo kdo čekal. sobotní duel měli naši kluci pod kontrolou. Vstřelili šest branek a nutno dodat, že hostující golman Beneš pět dalších gólů chytil. Směrem dopředu jsme soupeře moc nepouštěli. Měl jednu šanci a několik nebezpečných  standartek. Ve skvělé atmosféře jsme dokráčeli k vysokému, ale naprosto zaslouženému vítězství. Nyní nás čekají hodně těžcí soupeři. Do všech zápasů kde nemáme co ztratit můžeme jít se vztyčenou hlavou.

TJ Dolní Habartice – Union Děčín 6:1 (4:0)

branky: 9′ Dominik Konfršt, 26′, 43′, 85′ Petr Horvát, 28′ a 57′ Jan Hanko – 69′ Martin Pytlík (p)

Sestava TJ D. Habartice – Severín – Lekner, Špaček, Fous (K),Bažant, Jánský, Vencl, Pospíšil, Horvát, Konfršt, Hanko, Vlach, Pudil, Soustružník, Krejča , trenér : Míla Finkes

Sestava Union DC. : Beneš – Kopáček, Miko, Pospíšil, Pytlík, Očipka, Serafín, Kulhan. Eichelmann, Bezouška (K), Žídek, Houser, Horáček, Jílek

Rozhodčí: Ondřej Kadora – Dominik Beneš, Michal Šefčík                     100 diváků                   Habartice Aréna

Od úvodu utkání jdeme za výhrou. V první šanci se po rohovém kopu ocitne Michal Vencl, jeho střelu o zem golman hostí kryje.

Po dlouhém nákopu hostí musí daleko ven z brány Zdeněk Severín, přichází protiútok na jehož konci je technická střela Dominika Konfršta, kterou pět kryje golman hostí.

V 9. minutě už se ale dočkáme, Petr vyšle krásným pasem na steč DOMINIKA KONFRŠTA jeho první střelu golman hostí kryje na dorážku však nemá nárok 1:0.

Záhy může být vyrovnáno. do obrovské šance se řídí na Zdeňka osamocený hráč hostí. Zdeněk však skvěle zakročí. Hosté to zkusí po pravé straně, nebezpečný míč do vápna a následnou střelu kryje Zdeněk ve spolupráci s Michalem Venclem.

Ve 26. minutě přichází druhý úder. Dominik najde krásnou přihrávkou PETRA HORVÁTA jenž střelou na zadní tyč zvyšuje na 2:0.

Hned o dvě minuty později vyšle Martin Pudil po levé straně do úniku JANA HANKA, který krásným obstřelem zvyšuje na 3:0. O chvíli později po individuální akci míří Petr Horvát těsně mimo. Ten samí hráč má o chvíli později na noze další tutovku. Jeho pokus i dorážku následně kryje golman hostí. Záhy uteče po levé straně Dominik a jeho pokus zazvoní na břevno hostující brány. O pár okamžiku později vystřelí Pepa Soustružník, jeho střelu golman vyrazí a ihned kryje dorážku Martina Pudil z bezprostřední blízkosti.

Ve 43. minutě se opět dostane do úniku PETR HORVÁT jeho první ránu golman hostí kryje na dorážku opět nemá nárok 4:0.

Do šaten tedy jdeme se čtyřbrankovým náskokem. Začátek druhého poločasu není příliš fotbalový. Hraje se od vápna k vápnu bez výraznější šance.

V 57. minutě přichází pátá branka. Dominik Konfršt posadí z rohového kopu míč na hlavu JANA HANKA a vedeme 5:0.

V 69 minutě zahrávají po faulu hosté pokutový kop, který s přehledem promění Martin Pytlík 5:1.

Hosté hrozí  ze standartek, které však svůj cíl nenajdou a když příjde velká šance míří střela hostí mimo bránu. Po dalším rohovém kopu Dominika vykopne hráč hostí z branky Michalovu hlavičku. Záhy se řítí Honza Hanko sám na golmana hostí, který předvádí další skvělý zákrok. Zuby si na něm vyláme i Petr Horvát jehož sólo únik opět skvěle lapí hostující golman. ečku za celým utkáním udělá kombinace Tonda Vlach – PETR HORVÁT, která končí šestou brankou v sítí hostí 6:1. Závěr utkání se pouze dohrává a tak si připisujeme důležité tři body..

Rekapitulace posledních čtyř duelů

Po výhře nad Boleticemi nás čekalo další venkovní utkání ve kterém jsme moc chtěli vyhrát. Cestovali jsme do Verneřic a z tohoto utkání máme hořkou pachuť v ústech, jelikož jsme měli bodovat. Ujali jsme se vedení, bohužel poté „domácí“ rozhodčí pustil soupeři 2 ofsajdové situace a výsledek byl otočen, dokázali jsme srovnat. Bohužel v závěru utkání jsme si vstřelili vlastní branku a z Verneřic odjížděli smutní, což nás velice mrzelo.

SK Verneřice – TJ Dolní Habartice 4:3 (2:2)

branky: 9′ Karel Andok, 28′ Dominik Fábera, 49′ Zdeněk Brázdil pk, 85′ Zdeněk Habler vlastní – 20′ Dominik Konfršt, 42′ Lukáš Pospíšil, 68′ Jan Hanko

Sestav SK  Verneřice : Šikl – Brázdil (K), Hnízdo, Koutný, Bíža, Kukeně, Fábera, Andok, Trejbal, Šveňha, Soydaner, Drbal, Benda, Horejš, Fišer

Sestava TJ. D. Habartice : Severín – Habler, Lekner, Špaček, Fous (K), Bažant, Jánský, Pospíšil, Horvát, Hofírek, Kopnfršt, Hanko, Pudil, Soustružník, Krejča, Vencl         Trenér: Miloslav Finkes

Rozhodčí : Radek Procházka – Miroslav Nejedlý, Pavel Benda                    80 diváků.

Po velice smutné prohře nás čekalo další venkovní utkání tentokrát na půdě klubu SK Březiny, který se v soutěži udržel na úkor klubů, které skončili. Museli jsme vyhrát pokud chceme být v klidném středu tabulky. První poločas nebyl herně vůbec špatný, bohužel jedinou branku vstřelil soupeř a tak jsme v poločase prohrávali 1:0, Záhy po začátku druhé půle bylo srovnáno když se trefil Petr Horvát. Během dvou minut v rozmezí od 61- do 63. minuty se dvakrát prosadil Honza Hanko a v rozmezí mezi 72-80 minutou jsme soupeři vstřelili další tři branky, Mezi ně domácí dokázali vklínit snižující branku, ale na víc se nezmohli a tak po skvělém druhém poločase si připisujeme první venkovní a neskutečně cennou výhru.

SK Březiny – TJ Dolní Habartice 2:6 (1:0)

branky: 35′ Jan Řeháček, 74′ Miroslav Štalcer – 49′ Petr Horvát. 61′ a 63′ Jan Hanko, 72′ a 78′ Dominik Konfršt, 80′ Václav Mysliveček z pk.

Sestava SK Březiny:  Koliha – Horčička, Bezchleba, Cestr, Pícha, Novotný, Petr, Baum, Šulc, Gina (K), Štalcer, Petrů, Řeháček, Bláha, Kolář, Beneš

Sestava TJ D. Habartice: Severín – Habler, Špaček, Fous (K), Jánský, Vencl, Horvát, Hofírek, Konfršt, Hanko, Soustružník, Krejča, Gaži, Bažant, Pospíšil, Mysliveček      trenér: Míla Finkes

Rozhodčí: Ondřej Kadora – Dominik Beneš, Samuel Petruň                            100 diváků

Souboj dvou postoupivších celků se hrál v naší aréně kam přijel klub United Roma Děčín. Cíl byl opět jasný. Výhra. Plán jsme začali brzy naplňovat. Bohužel nás trápí golmani při zranění naší jedničky Filipa je to hrozné dostáváme neskutečné góly a nejinak tomu bylo i tentokrát kdy po velkých chybách golmana  soupeř výsledek otočil. O poločase došlo v bráně ke změně přesto soupeř odskočil do dvoubrankového vedení, které jsme však do konce utkání dokázali smazat. O výhře rozhodl penaltový rozstřel a výborný Martin Pudil v bráně který dvě penalty chytil.

TJ Dolní Habartice – United Roma Děčín 4:3p (1:2)

branky: 8′ Dominik Konfršt, 72′ Jiří Lekner, 75′ Antonín Vlach – 12′ Miroslav Betyár, 39′ Emil Horvát, 62′ Lukáš Čisár

sestava TJ D. Habartice: Kopecký (Pudil) – Habler, Lekner, Špaček, Fous (K), Bažant, Jánský, Pospíšil, Horvát, Konfršt, Hanko, Vlach, Pudil, Soustružník, Krejča, Hofírek        trenér : Míla Finkes

Sestava United Roma DC – Kramer – Betyár, Čisár (K), Dzurko, Ferko M., Ferko Z., Grundza, Horvát E., Horvát P., Horváth N., Hroch, Jano, Miko, Novotný,Pihik, Horváth P.

Rozhodčí Václav Budský – Bohuslav Jachimstál, Pavel Benda                           150 diváků

Doslova v hokejovou přestřelku se změnilo utkání na půdě Mikulášovic, kde jsme opět chtěli bodovat což se nám nakonec povedlo. Nebylo to však vůbec jednoduché a o výsledek jsme se museli bát do posledních vteřin. Hrálo se bez obran i bez brankařů některé branky byly na obou stranách hodně kuriózní. Začali jsme dobře na Petrův úvodní gól dokázali domácí odpovědět, po té jsme vsítili tři branky, domácí snížili, kluci opět odskočili. Závěr poločasu patřil domácím, kteří snížili na rozdíl jediné branky, Dominik nám vrátil dvoubrankový náskok. Šílený zápas pokračoval Víťa zvýšil na 7:4, domácí se přitáhli na 7:6. Kluci znovu odskočili na 9:6 a 5 minut před koncem se zdálo být rozhodnuto. Další dvě branky v naší síti byly hodně směšné.  Modlíme se za uzdravení Filipa, i když to bude až na jaře. Vítězíme 9:8 ale s obranou a golmany bohužel spokojeni být nemůžeme.

FK Mikulášovice – TJ Dolní Habartice 8:9 (4:6)

branky: 7′, 39′, 70′ a 90′ Valerii Romanenia, 41′ 78’p a 87p Lukáš Novák, 33′ Karel Miláček – 4′,43′ a 81′ Dominik Konfršt, 14′ a 37′ Petr Horvát, 26′ Jiří Krejča, 30′ Antonín Vlach, 64′ Vít Fous, 84′ Jan Hanko

sestava FK Mikulášovice – Muller – D. Petrla, T. Petrla, Novák, Linhart, Romanenia, Lunov, Miláček, Kočka, Fojta (K), Třísko, Kuruc, Kozák, Kunc, Kučera

sestava TJ D. Habartice – Pudil – Habler, Lekner, Fous (K), Bažant, Jánský, Pospíšil, Horvát, Hofírek, Konfršt, Hanko, Vlach, Soustružník, Krejča, Gaži

Rozhodčí: Radek Procházka – Jan Havran               70 diváků

Boletice jsme přehráli zlepšeným výkonem ve druhém poločase

Po nešťastné prohře ve Šluknově přivítali kluci na domácí půdě celek TJ Spartak Boletice nad Labem. Soupeř se už několik sezón pohybuje na chvostu tabulky Okresního přeboru, a tak výhry v tomto utkání měla být na domácí půdě doslova povinností. První poločas byl však z obou stran tragický. Spousta nakopávaných vysokým míčů spíše připomínala tenisové loby než fotbalové umění. Přesto šli kluci do vedení, které soupeř záhy po začátku druhé půle smazal.  Postupně však přebírali iniciativu a soupeři zlomili vaz 3 branky v rozmezí pěti minut. hosté už pouze v závěru korigovali výsledek utkání z pokutového kopu. Takže série výher v domácí aréně trvá už více než rok. Zpět však nohama na zem. V sobotu je na pořadu další zápas ve Verneřicích, který bude také hodně důležitý. Pojďme se už podívat na zápas očima naší zraněné brankařské jedničky Filipa Dubského.

TJ DOLNÍ HABARTICE – TJ SPARTAK BOLETICE NAD LABEM 5:2 (1:1)

branky: 22′ a 87′ Dominik Konfršt, 64′ Lukáš Pospíšil, 83′ Petr Horvát, 85′ Antonín Vlach – 58′ Lukáš Zelinger, 89′ Jan Šmucr pk.

Sestava TJ DH.: Kopecký – Habler, Lekner, Špaček, Fous (K), Bažant, Pospíšil, Horvát, Hofírek, Konfršt, Hanko, Vlach, Pudil, Krejča, Soustružník, Vencl

Trenér Miloslav Finkes.

Sestava TJ. Sp. Boletice: Zupko – Plozsa, Šindelář (K), Štarman, Klaban, Procházka, Rantfner, Zelinger, Šmucr, Uher, Volek, Jindra, Umbraun, Rohlíček

Rozhodčí: Martin Pilecký – Jan Havran, Radek Procházka              diváků : 80

Úvod utkání byl nervózní z obou stran, ale fotbalové akce chyběly. Byla to doslova holomajzna, která trvala celý první poločas. Hosté se prezentovali dlouhými nákopy na své útočníky a naši kluci se jim bohužel přizpůsobili, takže kluci v záloze měli doslova volno.

Vyjímkou byla 22 minuta, ve které našel Petr Horvát na křídle Lukáše Pospíšila, který nacentroval na zadní tyč, kterou skvěle zavřel DOMINIK KONFRŠT a bylo to 1:0. Do konce poločasu žádná situace nestojí za zveřejnění a tak se šlo do kabin za stavu 1:0.

Druhý poločas už byl přeci jenom herně koukatelný.

V 58. minutě však hosté rozehráli aut  LUKÁŠ ZELINGER napřáhl zpoza vápna a bylo vyrovnáno 1:1.

Kluci si uvědomovali důležitost utkání a přepnuli na vyšší obrátky.

V 64. minutě po dlouhém autu přehodil golmana hostí  efektní  patičkou  LUKÁŠ POSPÍŠIL 2:1.

Utkáni bylo nadále otevřené a chýlilo se k dramatické koncovce, kterou však kluci drtivě odmítli.

V 83. minutě zahrávají hosté standartní situaci. Ta jim však vůbec nevyjde a PETR HORVÁT založí rychlý brejk na jehož konci je parádní zakončení podél vyběhnuvšího golmana 3:1.

Petr se tentokrát vžil do role nahravače. V 85. minutě vyslal přihrávkou za obranu do sólo úniku ANTONÍNA VLACHA, který ho s přehledem zakončil 4:1.

V 87. minutě uzavře pětiminutovku hrůzy pro hosty krásnou ranou do šibenice zpoza vápna DOMINIK KONFRŠT. 5:1.

Hosté v závěru korigují výsledek z pokutového kopu, který promění JAN ŠMUCR a uzavírá tak výsledek zápasu na konečných 5:2.

První domácí utkání jsme zvládli na výbornou

Po debaklu na hřišti Benešova nad Ploučnicí (9:4), kdy se nám ne úplně dařilo jsme  v sobotu přivítali na domácí půdě klub FK Dolní Poustevna. Hosté se v soutěži udrželi po zrušení klubu v Jiřetíně pod Jedlovou. Přestože se jednalo teprve o druhé kolo byl to hodně klíčový zápas, který měl napovědět jak na tom kluci budou. Zápas zvládli skvěle. Po celých 90 minut hráli koncentrovaně a připsali si nesmírně důležité vítězství. Již po prvním poločase byl stav 3:0 a ve druhé půli jsme náskok navyšovali. Výhra nás velice těší a di Šluknova můžou jet kluci s naprosto čistou hlavou.

TJ Dolní Habartice – FK Dolní Poustevna 6:1 (3:0)

branky : 10′ Petr Horvát, 34′ Dominik Konfršt, 44′ Martin Pudil, 55′ Petr Koleňák vlastní, 72′ Antonín Vlach, 87′ Jan Hanko – 78′ Štěpán Šafránek

Sestava TJ D.H.: Kopecký – Habler, Lekner, Špaček, Fous (K), Bažant, Jánský, Pospíšil. Horvát, Hofírek, Konfršt, Hanko, Vlach, Pudil, Severín, Soustružník

trenér: Míla Finkes

Sestava FK D. Poustevna: Hauser (K) – Šafránek, Příhoda, Soukup, Koleňák, Maier, Svačina, Dostál, Zajíček, Herejk, Galbavý, Pavlovič, Lebeda, Šach, Rybář, Pelačík, Škrabák

Rozhodčí: Radek Procházka – Jan Havran, Miroslav Nejedlý      70 diváků.