DERBY JE NAŠE!

10. kolo Okresní fotbalové soutěže si pro nás po delší době připravilo pikantní zápas a to „vesnické derby“ na půdě sousedních Markvartic. Tato derby patřila vždy k vrcholům soutěže, rivalita, bojovnost, odhodlání to je derby. Jak se říká derby nemá favorita. Při vší úctě k soupeři si však nepamatuji, že bychom byli někdy většími favority než před nedělním utkáním. Markvartice mají mladé kluky, kteří se potřebují vyhrát a v budoucnu to vůbec nemusí být špatné. My jsme si však přijeli pro výhru a vše ostatní by bylo pro nás velkým zklamáním. Hrálo se na těžkém terénu. Bohužel hřiště v Markvarticích je v hrozném stavu. Nikdy tomu tak nebývalo tak netuším co se děje. Místo kombinačního fotbalu, který máme rádi se pouze nakopávali míče, což některé diváky po právu přestalo bavit a odcházeli předčasně domů. Utkání začalo tak jak jsme si přáli. Dali jsme rychlou branku. Domácí dokázali ztrátu srovnat, ale naše odpověď byla blesková. Druhý poločas už jsme ovládli a domácí k ničemu nepustili. Vezeme tak domů krásné tři body a moc děkujeme za podporu. Pojďme se podívat na utkání očima kapitána týmu Víti Fouse.

TJ SK Markvartice – TJ Dolní Habartice 1:7 (1:3)

branky: Petr Kolman – Petr Horvát 2x, Petr Sluka, Antonín Vlach, Vít Fous, Jiří Lekner, Martin Pudil

sestava- Ma.: Gregor – Kolman, Havlíček, Gottlich, Bárta, Chlouba, Majer, Jaroši (K), Vítek ml., Lein, Janda (Vítek st.Mitruška, Špína, Kraus)

sestava D.H.: Dubský – Vencl, Lekner, Špaček, Finkes Marek, Fous (K), Bažant, Janský, Pospíšil, Horvát. Konfršt – Vlach, Pudil, Gaži, Hadrava, Ferko, Sluka.

Trenér: Miloslav Finkes

Rozhodčí : Tomáš Křeček – Antonín Rydval, Michal Kohout, DFA: Josef Šefčík                        Diváci : 60

Úvod zápasu je v našich rukou. Tlak vyvrcholí brankou úvodní brankou PETRA HORVÁTA 0:1.

Dalších 20 minut je utkáni poměrně vyrovnané. Dvě velké šance neproměnil Martin Pudil. Hlavně ta první, kdy hlavou netrefil prázdnou bránu. Domácí měli sérii několika rohů a ta vyvrcholila ve 30. minutě, kdy po rohovém kopu dotlačil míč do sítě PETR KOLMAN 1:1.

Naším plusem je, že dokážeme rychle reagovat na obdržené branky. Hned po vyrovnávacím gólu jdeme do tlaku napadáme rozehrávku domácích a po jejich chybném odkopu uklidí míč do sítě VÍT FOUS 1:2.

Hned po tomto gólu může přidat Víťa Fous další po centru Lukáše Pospíšila. Trefí však pouze obránce.

Po chvíli předvede JIŔÍ LEKNER ukázkové napadání. Vybojuje míč a svůj sólo únik na golmana proměnil ve třetí branku 1:3.

Tímto výsledkem také skončil první poločas.

O poločasové pauze jsme prostřídali a hned v 54. minutě přidáváme uklidňující gól. PETR SLUKA si vzal míč, obešel stopera a zavěsil na 1:4.

Od této chvíle domácí k ničemu nepouštíme a sami se snažíme ohrozit jejich bránu. 2x napřáhne Dominik Konfršt, obě střely jdou však mimo.. Velkou šanci má Tonda Jánský v koncovce však trefí pouze golmana domácích.

Přichází poslední desetiminutovka utkání a pro domácí je doslova katastrofální.

V 83. minutě se ve vápně obtočí kolem svého obránce ANTONÍN VLACH a prostřelil golmana domácích 1:5.

V 85 minutě si na rohový kop naskočí Martin Pudil a hlavou se tentokrát nemýlí 1:6.

Zkázu pro domácí dokončí střelou k tyči PETR HORVÁT a uzavírá tak skóre utkání na konečných 1:7.

No Article rating
0 Reviews
Ohodnoťte článek!
  1. Wow!
  2. Velký pěkný
  3. Paráda
  4. Nic moc
  5. Shit

Komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *