Hodně cenné vítězství

V rámci 7. kola jsme na domácí půdě přivítali prvního těžšího soupeře Tatran Rybniště. Byl to těžký zápas, rychlá branka v naší síti nám příliš nepomohla. Soupeř hrál výborně. Mladý kádr nás v jistých aspektech hry přehrával. Nám však výborně zahrála obrana a v útoku jsme měli větší produktivitu než soupeř. Utkání ovlivnilo také zranění hostujícího brankáře. Přejeme brzké uzdravení. Lepší jsme v utkání nebyli, ale podařilo se nám dát góly. Soupeři patří obrovský kredit. Prohra 5:1 je pro něj nezasloužená.

TJ DOLNÍ HABARTICE – TJ TATRAN RYBNIŠTĚ 5:1  (2:1)

Branky: Milan Bažant, Vít Fous, Petr Horvát, Ondřej Hofírek 2x – Jakub Jetmar

Sestava D.H.: Dubský – Vencl, Finkes, Špaček, Pospíšil – Bažant, Fous (K), Vlach, Janský – Horvát, Hanko (Lekner, Hofírek, Gaži, Pudil, Sluka)

Trenér : Míla Finkes

Sestava Ryb.: Török (Devátý) – Surmaj, Chládek, Král, Jandourek Václav, Kubín (K). Novák. Diviš, Baláž, Jetmar, Bartoš (Kremina, Dinžik, Palme, Jandourek Antonín, Sismilich, Hřebík)

Utkání začal hodně zostra. ani ne po 30 vteřinách hry si naběhl za naší obranu skvěle hrající JAKUB JETMAR a v souboji jeden na jednoho prostřelil Filipa 0:1. Hosté se snaží přidat druhou branku. Naši kluci jsou trochu zaskočení. Vyrovnání však přijde naštěstí rychle. Průnikovku Michal Vencle pošle v náběhu neomylně za záda hostujícího golmana MILAN BAŽANT 1:1.

Hosté nadále hrozí, jejich další šance přichází po deseti minutách hry. Útok přes naší levou stranu, přihrávka do vápna a osamocený hráč hostí na malém vápně však míří vedle. Na druhé straně se k přímému kopu postaví Víťa Fous, střela přes zeď a výborný zákrok předvádí golman hostí.

Sporný okamžik nastává ve 24. minutě Nákop naší obrany přizvedne hlavou hostující obránce směrem ke své bráně. Za ním však stojí Petr Horvát, který využije svého ofsajdového postavení a otáčí zápas. Tím, že hráč hostí hrál míč úmyslně  se ruší pravidlo ofsajdového postavení pro Petra bohužel AR 1 zvedl praporek na signalizaci ofsajdu, hlavní však nechal hrát dál což samozřejmě zvedlo vlnu emocí, která fotbalu pouze uškodila. Gól však platí vedeme 2:1

Další nešťastný moment pro hosty přichází záhy, kdy se jim zraní golman. Podezření na natržený zadní stehenní sval. Přejeme brzké uzdravení.

Největší problémy nám dělá Jakub Jetmar, rychlost, držení míče, hlava nahoře. Parádní výkon.

Ve 27 minutě zkusí hodně vyběhnuvšího golmana hostí přehodit Petr Horvát, ten se však vytáhne výborným zákrokem. Na druhé straně vytváříme penaltový zákrok, který se však promění v tutovku, kterou hostující hráč nepromění. Pokud by se nedostal k míči pískala by se penalta. První poločas ve které se více diskutovalo než hrálo skončil naším vedením 2:1

Do druhého poločasu opět vstoupili aktivněji hosté. Podařilo se jim rozebrat naší obranu a osamocený hráč ve vápně napálil břevno. Měli jsme štěstí. Jak to ve sportu bývá nedáš dostaneš. Tonda Janský se dostane do brejku ve vápně ho zasáhne golman hostí a kope se penalta. K té se postavil VÍT FOUS a dal nám dvoubrankový náskok.

Další branku může přidat Tonda Vlach, kterému namaže do tutovky Petr Horvát. Zbytečně tvrdá rána k brance nevede.

Hosté se však nevzdávají a jak už jsem zmínil drží nás obrana, a při střele hostí ze střední vzdálenosti také Filip, který skvěle čte hru.  V obrovské šanci ho v tváří tvář nepřekoná útočník soupeře a úmyslný skluz hráče na ležícího Filipa se naštěstí mine účinkem. Pokud by ho hráč trefil mohlo dojít k vážnému zranění hlavy  a to nevím co by se potom dělo. Tohle na hřiště nepatří.

Fotbal to bohužel příliš koukatelný není.

V 79. minutě se však podaří střídání na naší straně. Po několika vteřinách na hřišti si naběhne do pozice kterou mu připraví Petr Horvát ONDŘEJ HOFÍREK, zpracování a lehké píchnutí podél vyběhnuvšího golmana 4:1.

ONDŘEJ HOFÍREK v závěru utkání přidá ještě jednu branku, kdy si opět naběhne a na dvakrát překoná golmana hostí 5:1.

Utkání končí. Co k tomu říci, těžký zápas, spousta emocí, náročný soupeř. Tohohle vítězství si hodně vážíme. Pro soupeře je však příliš krutý.

 

No Article rating
0 Reviews
Ohodnoťte článek!
  1. Wow!
  2. Velký pěkný
  3. Paráda
  4. Nic moc
  5. Shit

Komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *