TJ Dolní Habartice – SK Velký Šenov

1 - 6
Celkový čas

TJ Dolní Habartice -TJ Čechie Horní Podluží

2 - 3
Celkový čas

TJ Dolní Habartice – Union Děčín

6 - 1
Celkový čas

TJ Dolní Habartice – United Roma DC

4 - 3p
Celkový čas

TJ Dolní Habartice – TJ Spartak Boletice nad Labem

5 - 2
Celkový čas

TJ Dolní Habartice – FK Dolní Poustevna

6 - 1
Celkový čas

DERBY – TJ DOLNÍ HABARTICE – TJ SK MARKVARTICE

21. kolo Okresní fotbalové soutěže nám připravilo tradiční derby s Markvarticemi. Po vítězství v Dolním Podluží už nám o nic nešlo, chtěli jsme však doma v sezóně vyhrát všechna utkání a to se povedlo. 60 minut jsme nebyli tím dobrým týmem, ale od 60 minuty už jsme přebrali otěže zápasu. Hosté však nehráli vůbec špatně  a o proti podzimu udělali velký pokrok. Hrálo se před krásnou diváckou kulisou a závěrečný hvizd odšpuntoval neskutečné oslavy. Škoda jenom že u toho s námi nemohli být všichni co by si to zasloužili.

TJ Dolní Habartice – TJ SK Markvartice 4:2 (1:1)

branky: Dominik Konfršt 2x, Petr Horvát, Vít Fous – Petr Novotný 2x

sestava TJ Dolní Habartice – Dubský – Vencl, Finkes, Špaček, Bažant – Konfršt, Fous (K), Pudil, Pospíšil – Horvát, Hanko (Sluka, Lekner, Vlach, Habler, Jánský)

trenér: Míla Finkes

Sestava TJ SK Markvartice – Gregor – Kolman, Gottlich, Havlíček, Vítek. Novotný, Majer, Lein, Jaroši (K), Ondrušek, Kraus (Hájek, Flieger)

Rozhodčí: Martin Dvořák – Ondřej Kadora, Jaroslav Kalvach                     diváků : 120

Jako první se dostanou k ohrožení brány hosté. Střela jde však nad.

V 5 minutě najde Petr Horvát DOMINIKA KONFRŠTA, který zasekne ve vápně a technickou střelou nás posílá do vedení 1:0. Tento gól nám paradoxně ublížil a nejsme ve své kůži. Kazíme jednoduché přihrávky nesmyslně tahám míč do tří soupeřů či se snažíme vysokou obranu hostí překonávat nákopy.  Nepomohou nám ani standartní situace. Přímák Petra Horváta přizvedne zeď hostí nad.

Na druhé straně zahrávají přímý kop také hosté, trefí zeď. Míč se však odrazí k nohám Petra Novotného, který se do něj parádně opře a Filip zákrokem sezóny vytáhne jeho ránu na břevno.

Kombinace nám vázne, tak to zkusí Dominik ze střední vzdálenosti golman hostí je však na místě.

Ve 34. minutě však špatně komunikujeme vzadu, naše ofsajdová past nesklapne, hosté se dostanou do brejku, který pěknou střelou na zadní tyč zakončí PETR NOVOTNÝ 1:1.

Po této brance hra trochu upadne do průměru, za zmínku stojí jen střela Dominika se kterou si hostující golman výborně poradí. V závěru prvního poločasu trefí ještě Víťa Fous z přímého kopu břevno. Do kabin se jde za stavu 1:1.

Druhý poločas je pro diváky přeci jenom atraktivnější i když za začátku to tak nevypadá. do vedení mohou jít hosté. Hlavička Petra Kolmana po rohovém kopu jde těsně nad. Přichází ukázková akce po ose Dominik, Petr Horvát a v tutovce zakončující Milan Bažant pouze vypráší rukavice hostujícího golmana.

Začínáme kombinovat, další krásná akce po ose Tonda Jánský – Milan Bažant – Petr Horvát poslední jmenovaný však míří vedle. Petr to zkouší z dálky,a le jeho pokus si golman hostí pohlídá.

V 69. minutě už to konečně příjde. Tonda Jánský zahrává rohový kop, vletí do něj Pavel Špaček najde osamoceného VÍŤU FOUSE, který už nemá problém dopíchnout míč do sítě 2:1.

hosté se snaží, nám se však daří jejich náznaky eliminovat hned v zárodku. Hodně se bojuje, síly docházejí.  Nám se v tu dobu podaří získat dvoubrankový náskok.

Petr Horvát po kolmici zpracuje míč a pošle do tutovky DOMIKA KONFRŠTA, který opět technicky na zadní tyč zvyšuje na 3:1.

Hotovo však není. V 84. minutě se naší obraně vzepře PETR NOVOTNÝ a svou sólo akci s přehledem zakončí nad padajícího Filipa 3:2. Hosté cítí šanci. my však nechceme prohrát. V 89. minutě si balón z pravé strany najde JIŘÍ LEKNER pokryje si míč před obráncem a jeho oblouček zapadne do sítě 4:2.

Tímto výsledkem utkání končí. Závěrečný hvizd odšpuntuje velké oslavy, které trvají až do nočních hodin a skutečně stály zato.

4 - 2
Celkový čas

TJ Dolní Habartice – FK Malšovice „B“

V 19. kole Okresní fotbalové soutěže zavítal do naší arény klub FK Malšovice „B“. Jediný klub, který nás v letošní sezóně dokázal připravit o body, což jsme doma rozhodně nechtěli opakovat. Ve velkém vedru se hrál hodně bojovný fotbal, který příliš krásy nepobral. Byl to spíše boj ve středu pole, dlouhé nákopy, spousta osobních soubojů, šancí pomálu. Nakonec jsme  zvítězili díky hattricku Petra Horváta, ale výkon měl spoustu ale. Každopádně tři body jsou doma a už nás pouze dva dělí od přepsání klubové historie.

TJ DOLNÍ HABARTICE – FK MALŠOVICE „B“ 3:0 (2:0)

branky: Petr Horvát 3x

Sestava TJ Dolní Habartice – Dubský – Finkes, Bažant, Pospíšil, Špaček – Jánský, Konfršt, Fous (K), Sluka – Horvát, Hanko ( Habler, Vlach, Hofírek, Lekner)

trenér: Míla Finkes

Sestava FK Malšovice „B“ – Přibáň – Ivan Pepich, Jakub Pepich, Plosza, Gacík, Němec, Dědič, Pytlík, Zápotocký (K), Žák, Neuberg (Jan Pepich, Havlík, Frič)

Rozhodčí: Jaroslav Kalvach – Martin Dvořák, Vladimír Boháč                                                 80 diváků

 

Úvod utkání je opatrný, žádný tým nechce udělat chybu a na pořádnou šanci se čeká. Urputný boj, spousta nepřesností z nichž se vymyká parádní rána PETRA HORVÁTA která znamená v 8. minutě naše vedení 1:0.

Oba kluby se snaží, více šancí máme přeci jenom my. Po přihrávce od Dominika se ve velké šanci ocitne Petr Horvát, golman hostí jeho pokus kryje. Hosté se do šancí příliš nedostávají, ale naši kluci jsou na tom podobně.

Ve 31. minutě příjde ukázková kombinace Dominik pošle krásnou přihrávku do vápna se kterou si PETR HORVÁT zkušeně poradí a levačkou nám dává dvoubrankový náskok.

O chvíli později,  může přidat třetí branku Antonín Vlach, který si navede míč do středu, ale bránu levačkou netrefí. Nepříliš pohledný první poločas končí.

V tom druhém nutno říci přebírají iniciativu hosté a hned z kraje půle nás po střele z vápna zachrání břevno. Na druhé straně vyrazí parádně střelu Petra Horváta hostující brankář. Hosté mají častěji míč na kopačkách a hrozí, našim klukům jakoby ve velkém vedru nešli nohy, naštěstí dozadu hrajeme parádně.

Čas ubíhá a vyjma několika závarů či zakončení mimo bránu se nic vážného neděje.

V 70. minutě však předvedeme pěknou akcí po ose Dominik, Honza Hanko narážečka na Petra Horváta, který vletí do vápna a po zemi do protipohybu golmana zvyšuje na 3:0.

Další střelu Petra z přímého kopu nadzvedne zeď a pozdrav Honzi Hanka zalepí ve svých rukavicích golman hostí, který se však nepříjemně zraní, a utkáníé dochytává s bolavým zadním stehenním svalem.

Na druhé straně musí krýt Filip ránu ze střední vzdálenosti a řádně za to kluků vynadá. Po rohovém kopu mají hosté další šanci, jejich hráč však místo zakončení hlavou volí složitý kop, který jde mimo, stejně jako další střela ze střední vzdálenosti.

Zápas se pomalu chýlí ke konci bez výraznějších šancí na obou stranách a tak si připisujeme hodně cenné vítězství.

 

3 - 0
Celkový čas