FK Bynovec – TJ Dolní Habartice

V rámci 13. kola okresní soutěže jsme zajížděli na půdu klubu FK Bynovec. Z pohledu tabulky byli kluci velkým favoritem, Bynovečtí však v minulém kole nasázeli 6 branek České Kamenici, tak jsme se měli na pozoru. Hřiště v Bynovci bylo na podmínky, které panovaly velice dobře připravené, a zápas tak mohl bez problému začít.

Úvod utkání nám vyšel na výbornou, První poločas byl jasně v naší režii, ten druhý ze začátku také. V poslední fázi utkání však měli domácí své šance a jenom díky Filipovi jsme neobdrželi více branek. Domácí pořád hráli, přestože vysoko prohrávali měli chuť hrát a v závěru nám neskutečně zatápěli. Výsledek utkání je jednoznačný, ale upřímně to utkání mohlo skončit třeba 12:6. pro domácí trochu kruté, pro nás důležité body, ale závěr utkání budiž pro nás varováním.

FK Bynovec – TJ Dolní Habartice 1:8 (1:4)

branky: Zdeněk Trojan pk. – Petr Horvát 2x,Michal Vencl, Antonín Vlach, Milan Bažant, Martin Pudil, Jan Hanko, vlastní

sestava Byn: Hošek – Štěpnička, Vlk, Buriánek, Jelínek, Matějka, Fiedler A., Fiedler P., Znamínko, Pekárna (K), Trojan (Janda, Šintál, Znamenáček, Křápek, Gutmann)    Trenér: Jan Matějka

sestava D.H.: Dubský – Vencl, Sluka, Špaček, Pospíšil – Pudil, Bažant, Fous, Jánský – Horvát, Konfršt  (Lekner, Hanko, Vlach) Trenér: Miloslav Finkes

Rozhodčí: Stanislav Forro – Jaroslav Kalvach, Michal Červinka                   95 diváků

Od úvodu utkáni jsme se do soupeře zakousli a záhy přišla první šance, Dominik Konfršt vysune Petra Horváta, který ve velké i za pomocí teče obránce míří těsně mimo.

Následuje rohový kop, který je přetažený, Martin Pudil ho vrátí hlavou před bránu, kde následuje velký závar a míč nakonec dotlačí do brány MICHAL VENCL 0:1.

Domácí dostanou šanci zahrávat přímý kop s ním si však Filip poradí a i následná střela domácích ze střední vzdálenosti končí v náruči Filipa.

V 11. minutě vysune Dominik Konfršt PETRA HORVÁTA. Ten se zbaví obránce a prostřelí golmana domácích 0:2. O čtyři minuty později si za obranu naběhne Milan Bažant. přesnou přihrávkou  do druhé vlny vybídne MARTINA PUDILA a ten s přehledem uklidí míč do sítě 0:3.

Vedení může navýšit Tonda Jánský. Po faulu na Petra je odpískán pokutový kop, Tondovi ho však domácí golman zlikviduje. Druhá neproměněná penalta ve dvou zápasech!!!!. Přijít může trest, šance domácích je však zablokována.. Na druhé straně to zkusí šajtlí Petr Horvát a těsně mine bránu domácích. Po chvíli to zkouší Dominik lobem, ale jeho pokus se také mezi tři tyče nevejde.

Ve 26. minutě pošle balón na půlku soupeře Petr Sluka z první ho parádně sklepne Víťa do běhu ANTONÍNU VLACHOVI, který svůj sólo únik podél vyběhnuvšího golmana zakončí na výbornou 0:4.

Další branku může přidat po centru Lukáše Martin Pudil, hlavou však míří nad.

Ve 39. minutě je ve vápně faulován hráč domácích a je z toho pokutový kop, který se štěstím promění ZDENĚK TROJAN 1:4. Po chvíli končí první poločas.

Druhý poločas začne standarní situace domácích, která jde však nad. Přichází rychlý kontr, Tonda Vlach zatáhne balón a najde ve vápně úplně volného MILANA BAŽANTA, který posune míč za bezmocného golmana domácích 1:5. Oslavy gólu ještě nekončí a přidáváme další Michal Vencl vyšle do úniku PETRA HORVÁTA a ten si s přehledem poradil 1:6.

O 10 minut později opět navyšujeme náskok, Petr Horvát vyšle do úniku JANA HANKA a ten se nemýlí 1:7. Po tomto gólu však přestaneme hrát a šance mají domácí. Po rohovém kopu skvěle vyrazí Filip hlavičku domácích, následuje závar a ve schrumáži kryje střelu osamoceného hráče z bezprostřední blízkosti znovu Filip. Na druhé straně napálí Petr Horvát břevno, hra se otočí, rychlý kontr domácích, střelu k tyči Filip vyráží. Domácí chtějí dát gól, kluci už nejsou tolik soustředění a příjde samostatný únik domácích, který opět kryje Filip a stejně tak následnou dorážku. Domácí nemají štěstí. Den otevřených dveří naší obrany v závěru utkání je šílený a domácí toho využijí k další šanci, sólo únik opět kryje Filip a těžkou dorážku také. Domácí během 8. minut mohli klidně vstřelit 4 branky. Fotbal však není spravedlivý a platí staré známe nedáš dostaneš.

V závěru utkání vyšle Petr Horvát do zakončení Honzu Hanka, jeho střelu výborně kryje golman domácích, míč se však odrazí k domácímu obránci, který ho neskutečným lobem pošle za záda domácího golmana. Samozřejmě, že měla tato branka účinek pobavení všech diváků včetně obou laviček 1:8.

Utkání končí, Většinu času jsme ho měli pod kontrolou, závěr je však varující. Taková okna v obraně si nemůžeme dovolit. Vezeme si cennou výhru a soupeři přejeme hodně štěstí v dalších zápasech.

 

1 - 8
Celkový čas

FK Bynovec – TJ Dolní Habartice

 

 

1 - 9
Celkový čas