Sezóna: 2021/22

TJ DOLNÍ HABARTICE – FK FRANTIŠKOV

V závěrečném kole Okresní fotbalové soutěže jsme v domácí aréně přivítali celek Františkova. Sezónu jsme chtěli zakončit výhrou a poděkovat našim věrným fanouškům, což se nakonec stalo. Zápas se hrál za úmorného vedra. Situace i postavení v tabulce nám velelo vyhrát. Prvních 30 minut to tak však vůbec nevypadalo Františkov hodně bojoval, ale postupně mu docházely síly a od zmiňované třicáté minuty už na hřišti bylo pouze jedno mužstvo. Skóre se nakonec zastavilo na čísle deset, takže závěr sezóny se povedl.

Petr Horvát dostal před utkáním z rukou pana rozhodčího Jachimstála pohár pro nejlepšího střelce naší soutěže, další skvělý milník, je to, že jsme celou soutěž projeli bez červené karty a ani za žluté karty nás nečekala pokuta. Skvělé. Můžeme se chlubit také nejlepší obranou v soutěži, bohužel ten vysněný cíl se nám nepodařilo naplnit. Vždy se pře nás někdo dostal, ať to byl v minulosti Starý Šachov, Březiny a nyní Vilémov. Není nám souzeno. Přesto bychom chtěli hrát v příštím ročníku vyšší soutěž tak uvidíme zda se nám to podaří.

Nyní se už pojďme podívat jak vypadal včerejší duel proti Františkovu.

TJ DOLNÍ HABARTICE – FK FRANTIŠKOV 10:2 (4:2)

branky: Horvát Petr 3x, Vlach Antonín 2x, Bažant Milan, Pudil Martin, Fous Vít, Hanko Jan, Pospíšil Lukáš – Logaj David 2x

sestava D.H.: Dubský – Bambas, Vencl, Lekner, Pospíšil – Fous (K), Bažant, Konfršt, Pudil – Vlach, Horvát   – Mysliveček, Hofírek, Hanko

trenér: Míla Finkes

sestava Fr.: Martinec – Matulka, Logaj Muller, Škoda, Šustek, Zuček, Kuchař Jiří (K), Škába, Miksch, Velebný – Svoboda, Tomiška, Blata Medulán, Kuchař Karel

Rozhodčí: Jachimstál Bohuslav – Habada Jan, Severín Zdeněk                                                         60 diváků

 

Úvod utkání vyšel lépe hostím, kteří nás slušně překvapili a hned jejich první šanci musí na dvakrát krýt Filip. Na druhé straně se dostane do obrovské šance Petr Horvát, v tváří v tvář golmanu hostí však trefí pouze jeho náruč.

Přichází trest. V 8. minutě rozehrává soupeř přímý kop, centr na zadní tyč vrátí hráč hostí před bránu, kde je úplně volný DAVID LOGAJ a nezaváhá 0:1.

Bohužel nadále hoříme a soupeř těží z momentu překvapení. Hned po úvodním góle příjde další ostrý centr a dorážka, kterou zlikviduje Filip, stejně tak další střelu ze střední vzdálenosti.

Ve 13. minutě je však vyrovnáno JAN HANKO si krásně naběhne na průnikovku od Dominika Konfršta  a střelou pod břevno vyrovnává 1:1.

O pět minut později už jdeme do vedení. Honza Hanko skvěle napadá, najde VÍŤU FOUSE, který technickou ranou na zadní tyč otáčí skóre utkání 2:1.

O 3 minuty později podniknou hosté rychlý kontr Michal Vencl  čistě ve vápně odebere soupeři balón. Rozhodčí však píská pokutový kop, marné jsou naše protesty i vysvětlování pomezního. Bohužel penalty ze středového kruhu by se prostě pískat neměly. Rozhodčí na tu dálku nemůže situaci správně posoudit. K penaltě se postaví DAVID LOGAJ a střelou doprostřed brány vyrovnává 2:2.

Tento gól nás však zdravě vyhecuje a soupeře začínáme jasně přehrávat.

Ve 31. minutě si u rohového kopu dvakrát vymění balón Tonda Vlach a Lukáš Pospíšil. Druhý jmenovaný pošle ukázkový centr na který si naskočí MILAN BAŽANT a hlavou nás posílá do vedení 3:2.

O minutu později přichází další parádní akce Petr Horvát skvělou přihrávkou uvolní Milana Bažanta, ten zatáhne míč a zpětně ho pošle na malé vápno kde čeká osamocený ANTONŃ VLACH, který má lehkou úlohu. 4:2.

V závěru prvního poločasu se odstane do dvou šancí Václav Mysliveček, jeho první střelu obrana jen taktak zablokuje, druhá jde těsně mimo. Rána Tondy Vlacha o chvíli později zazvoní na tyč a tak se do kabin za stavu 4:2.

Druhý poločas pokračuje tam, kde skončil ten první. Hned na začátku si vezme míč ANTONÍN VLACH, obejde dva hráče, střela na zadní tyč a vedeme 5:2.

V 50. minutě vybídne Tonda Vlach do tutovky Petra Horváta, ten však těsně mine bránu. aktivní Tonda Vlach o chvíli později nabije Lukáši Pospíšilovi, ten míří mimo.

O pár minut později už se však radujeme. Dlouhý aut Tomáše Bambase prolítne pokutovým územím a přistane na hlavě PETRA HORVÁTA a je to 6:2. Tento gól Petrovi zachutnal. Krátce po svém prvním góle napřáhl z hranice vápna a jeho projektil zastavila až síť 7:2.

Osmou branku může přidat Honza Hanko, jeho střela však zazvonila pouze na břevno brány hostí. V další šanci vybídne Víťa Fous ke skórování Milana Bažanta, tomu však míč těsně u nohy skočí a střela jde vysoko nad.

V osmé brance má prsty Venca Mysliveček, který vymíchal na vápně několik obránců, poslal do vápna krásný míč do kterého vletěl MARTIN PUDIL a tvrdou bombou zvyšuje na 8:2.

Střílet ze střední vzdálenosti se našim klukům líbí, ještě ano nedozní oslavy 8 gólu a PETR HORVÁT další bombou z poza vápna zvyšuje na 9:2.

Skóre utkání uzavíráme v 78. minutě, kdy Tomáš Bambas najde krásnou přihrávkou LUKÁŠE POSPÍŠILA, který další nekompromisní ranou uzavírá skóre na konečných 10:2.

Sezóna 2021-22 je minulostí. Moc Vám všem děkujeme za podporu, Jste úžasní. Těšíme se na Vás při dalších utkání či akcích našeho klubu.

10 - 2
Celkový čas
0 - 3
Celkový čas
10 - 0
Celkový čas
0 - 5
Celkový čas
0 - 3
Celkový čas
2 - 3
Celkový čas
3 - 1
Celkový čas