Celkový čas
0 - 2
Celkový čas

Spartak Boletice nad Labem – TJ Dolní Habartice

V rámci víkendového kola nám los přisoudil cestu na půdu posledního týmu tabulky TJ Spartaku Boletice nad Labem. Věděli jsme , že domácí dokáží být doma nepříjemní, ale jeli jsme si pro výhru, která se však vůbec nerodila lehce. V prvním poločase to vůbec nevypadalo, že hraje poslední tým tabulky s pátým. Domácí byli nebezpečnější, pomohl jim gól ze sporného pokutového kopu, a další šance musel hasit Filip. My jsme v první půli byli směrem dopředu naprosto bez z nápadu až v závěru nás vysvobodil Dominik. Ve druhém poločase už se nám dařilo více, pomohla nám chyba domácího golmana, která domácí hodně srazila. Naše síla ve druhém poločase je obdivuhodná a soupeře jsme potrestali pěti góly. Pro domácí možná kruté, protože hráli dobře. Naše síla v útoku je obrovská, momentálně máme nejlepší útok z celé soutěže, po podzimních několika ztracených zápasech se nám po návratu Filipa vrací jistota i dozadu a snad to bude jenom lepší. Nohama však zůstáváme na zemi. Žádný soupeř nám zadarmo tři body nedá.

TJ Spartak Boletice nad Labem – TJ Dolní Habartice 1:6 (1:1)

Branky: Josef Rohlíček z pk – Dominik Konfršt 2x, Jan Hanko 2x, Petr Horvát 2x

sestava: TJ Spartak Boletice nad Labem – Burák – Ženíšek, Havlín, Šindelář (K), Švec, Plosza, Klaban, Procházka, Pondělík, Rantfner, Zelinger, Šmucr, Kudrmann, Meisner, Uher, Kučera, Umbraun, Rohlíček    trenér: Luděk Klaban

sestava TJ Dolní Habartice – Dubský – Habler, Lekner, Špaček, Finkes, Fous (K) , Sluka, Jánský, Pospíšil, Horvát, Konfršt, Hanko, Vlach, Kopecký    trenér: Miloslav Finkes

rozhodčí: Martin Dvořák – Miroslav Nejedlý, Bohuslav Matys                          80 diváků

Začátek utkání byl takový oťukávající. Domácí se snažili nakopávat míče na své útočníky, naši kluci naopak hráli pouze k vápnu.

První vážnější okamžik přišel v 9. minutě hry, kdy si Honza Hanko chránil obličej proti střele domácího hráče po závaru v našem vápně. Střela vyletěla z bezprostřední blízkostí a trefila Honzovu ruku, která si chránila obličej a hlavní rozhodčí nařídil spornou penaltu. Domácí střelec JOSEF ROHLÍČEK nezaváhal a domácí vedli 1:0.

Domácí byli v prvním poločase lepším týmem, Filip musel často vybíhat a hrát nohama. Domácí cítili šanci. Domácí útočník si pohrál s naší obranou dostal se až na hranici pokutového kopu, ze kterého poslal ostré bodlo, které Filip reflexivně vyrazil. Záhy přichází střílený centr a Filip opět musí do akce, jelikož za ním čekal hráč domácích a trefoval by prázdnou bránu. Další varování přišlo po centru, který propadl mezi čtyřmi lidmi a domácí zazvonili na břevno naší brány.

V tento okamžik mohli domácí vést 3:0 a nikdo by se nedivil. Kluci nehráli dobře, hráli pouze k vápnu, kde chybělo finále.

Ve 45. minutě však přichází vysvobození DOMINIK KONFRŠT si vezme míč a po samostatném průniku srovnává na 1:1.

Druhý poločas už je však o ničem jiném

Ve 47. minutě vyrobí obrovskou hrubku domácí golman, kdy si nechá míč proklouznout pod nohou a JAN HANKO už s dorážkou do prázdné brány nemá problém 1:2

Tento gól domácí hodně nahlodá a začínáme hrát my a v 62. minutě přichází třetí zásah, kdy přesně míří PETR HORVÁT 1:3.

Domácím dochází dech, přesto musí Filip opět několikrát vyběhnout.

Nás zdobí v útoku velká efektivita v zakončení. V 69 minutě utekl s míčem DOMINIK KONFRŠT přehodil si obránce a stejně tak vyběhnuvšího golmana domácích 1:4

Domácí však také mají své šance. Po rohovém kopu hlavičkuje osamocený hráč domácích a Filip nás opět reflexivním zákrokem kolenem podržel. Stejně si vedl při další akci, kdy se domácí hráči hezky prokombinovali až do vápna. Střelu z hranice penalty vytáhl Filip konečky prstů.

Domácí asi urazili paní štěstěnu a přišel další zásah do jejich brány.

V 72. minutě se odražený míč dostal k PETRU HORVÁTOVI, který neměl problém dorazit míč do brány 1:5.

V závěru utkání kluci přidali ještě jeden gól. Po krásné přihrávce Lukáše Pospíšila zívala na JANA HANKA prázdná branka 1:6

V závěru utkání se již nic nestalo, tak si vezeme domů tři body, které se však vůbec nerodily lehce.

1 - 6
Celkový čas

TJ Dolní Habartice – SK Šluknov „B“

V sobotu přivítali naši kluci na domácí půdě tým SK Šluknov „B“, kterému jsme měli po prohraném podzimním zápase co vracet. zápas jsme měli pevně pod kontrolou nepamatuji si zápas, kdyby si proti nám soupeř nevypracoval jedinou vyloženou šanci. Obrana řízená nestárnoucím Zděňkem Hablerem pracovala skvěle.  Kluci se do soupeře zakousli a hosté mohou děkovat pouze vlastnímu brankáři, že neprohrávali od samého začátku. Do vedení nás poslal Dominik. Po druhé brance soupeř rezignoval a naši kluci si na hřišti dělali co chtěli. Spousta šancí zůstala nevyužita, ale to nás mrzet nemuselo. Jarní neporazitelnost však stále trvá. Musíme však zůstat na zemi a poctivě makat dál.

TJ Dolní Habartice – SK Šluknov „B“ 4:0 (1:0)

branky: Jan Hanko 2x, Dominik Konfršt, Antonín Vlach

sestava D.H.: Dubský – Habler, Špaček, Pospíšil, Bažant – Fous (K), Konfršt, Jánský, Pudil – Horvát, Hanko (Lekner, Vlach, Sluka, Soustružník) trenér : Míla Finkes

sestava Šl.  „B“  Jirchář – Suk, Macháček, Sneider, Šach, Knížek, Didi (K), Kuchař, Gino, Kotlár, Kramer, Sivák, Klautz, Dreveniak, trenér: Jaroslav Kulhavý

Rozhodčí Radek Procházka – Jan Havran, František Myšík                                     diváků : 130

Hned v první minutě se kluci pustí na útočnou polovinu a tvrdou ránu Honzi Hanka vyráží hostující golman.  O chvíli později si narazí Honza s Petrem a druhého jmenovaného vychytá opět hostující golman. Zatím útočíme do plné obrany. Honza Hanko se uvolní ve vápně , jeho střela je však příliš slabá, a přímák Petra Horváta jde nad. Po rohovém kopu vznikne ve vápně hostí velký zmatek, ale tři dorážka kryje hostující golman.

Ve 29. minutě si golman hostí naopak vybere slabší chvilku a DOMINIK KONFRŠT ho překonává ranou na přední tyč 1:0.

Kluci se snaží střílet z každé pozice, střelba však ke gólu nevede. Občas si člověk připadá jak na tenise pouze nákopy, nic moc fotbal. Poločas tak končí 1:0.

Do toho druhého vlétneme stejně aktivně jak na začátku a Dominik vyšle Petra do obrovské šance. Ten však dnes nemá střelecký den. Golman hostí skvěle zasahuje, stejně tak proti skákavé střele Tondy Jánského.

V 61. minutě vypukne v naší Aréně podruhé jásot. Petr Horvát vyšle na steč ANTONÍNA VLACHA, který utaženou střelou na zadní tyč nedá golmanu hostí šanci 2:0.

Po tomto gólu soupeř doslova rezignuje. Po rohovém kopu Tondy Vlacha přehlavičkuje Jirka Lekner z malého vápna bránu. Do role asistenta se v dnešním utkání převtělil Petr Horvát. Filipův výkop prodlouží na JANA HANKA a jeho pumelice na přední tyč končí v síti 3:0.

V 74. minutě jinak výborný golman hostí trefí z výkopu pouze JANA HANKA, který tuto chybu potrestá střelou na zadní tyč. Hosté se do šance prostě nedostanou. Náznak přichází kdy je ve vápně evidentně strčen rukama kapitán hostí. Bohužel šel k zemi příliš ochotně tak se penalta nepískala.

Trenér Finkes si dovolí luxus stáhnout klíčové hráče ze hry a poslat na plac mladé kluky. Tonda Jánský to tvrdě zkouší z nemožného úhlu. Další náznaky šancí doslova zadrbeme. Míč nám překáží, a tak další branku nepřidáme. Jelikož naše obrana si plní své úkoly poctivě, končí utkání naší výhrou 4:0. Děkujeme všem fanouškům za podporu.

4 - 0
Celkový čas

FK Dolní Poustevna – TJ Dolní Habartice

V dalším kole Okresního přeboru čekala na naše kluky dlouhá cesta do Dolní Poustevny. Po vítězném derby jsme chtěli uspět také venku. V poustevně se hraje v krásném fotbalovém prostředí a utkání tam jsou vždy složitá. Sobotní odpoledne spíše než fotbal připomínal hokej. Do utkání jsme vstoupili dobře. Dali jsme rychlé góly. Stačily však dvě chyby v naší obraně a bylo srovnáno. Drtivá čtyřminutovka mezi 59 a 63 minutou nám přinesla tři branky, které nás posunuli k vítězství. Zápas spíše bez obran skončil hokejovým skóre. Nejdůležitější je fakt, že si vezeme z horké půdy domů hodně cenné tři body.

FK Dolní Poustevna – TJ Dolní Habartice 5:8 (1:2)

branky:  Herejk 2x, Pelačík, Zajíček, Jirsa – Konfršt 3x, Horvát 2x, Fous, Vlach, Hanko

sestava D.P.: Hauser – Herejk, Soukup, Príhoda, (K), Maier, Jirsa, Šafránek, Svačina, Zajíček, Galbavý, Tomek, Dostál, Koleňák, Pelačík

Sestava D.H.: Dubský – Habler, Lekner, Špaček, Finkes, Fous (K), Bažant, Jánský, Sluka, Pospíšil, Horvát, Konfršt, Hanko, Vlach, Pudil, Soustružník

Rozhodčí: Pavel Hrubý – Vojtěch Herman, Jakub Vorlíček                                                       50 diváků

Zápas jsme začali velmi aktivně. První poločas jsme měli tři vyložené brankové šance, které brankou neskončili. V 17. minutě přichází první branka. Dominikův roh doklepl na zadní tyči do brány VÍT FOUS 1:0.

Domácí měli v prvním poločase jen náznaky šancí, které končili nepřesnými přihrávkami za naší obranu buď v autu, nebo si s nimi poradil Filip včasným vyběhnutím.

Ve 24. minutě se svým tipickým způsobem prosadil PETR HORVÁT a bylo to 2:0.

Ve 28. minutě jsme si nepohlídali standartní situaci, kdy jsme po rohovém kopu nechali laxně propadnout míč na zadní tyč a domácí střelec KRYŠTOF HEREJK se nemýlil 1:2. tímto výsledkem skončil také první poločas.

V tom druhém se s brankami roztrhl pytel. Ačkoli jsme měli více šancí, darovali jsme domácím vyrovnání. po nepřesné malé domů se k míči dostal PAVEL PELAČÍK a přehodil vyběhnuvšího Filipa 2:2.

Obrat mohl dokonat ostrostřelec domácích Galbavý, Filip však vytáhl perfektní zákrok.

Platilo staré známe nedáš dostaneš a přišla pro domácí doslova děsivá čtyřminutovka. Po faulu na Tondu Vlacha proměnil pokutový kop DOMINIK KONFRŠT 2:3. Po krásné spolupráci s Petrem Horvátem zvýšil naše vedení JAN HANKO 2:4. O další minutu napřáhl DOMINIK KOFRŠT  a jeho bombu zastavila až síť 2:5.

Domácí však o minutu později snížili. Po další darované standartce vyrazil Filip střelu domácích před sebe a JIŘÍ ZAJÍČEK dorážel do prázdné brány 3:5.

O další tři minuty nám však tříbrankový náskok vrátil PETR HORVÁT 3:6

Krásnou střelou do šibenice se na druhé straně prezentoval KRYŠTOF HEREJK 4:6. klid nám však dodal svou třetí brankou v utkání DOMINIK KONFRŠT 4:7.

Domácí však bojovali a střelou z přímého kopu snížil na dvoubrankový rozdíl JAN JIRSA.

V 90. minutě se do samostatného úniku dostal ANTONÍN VLACH a uklidil míč přesně k tyči a uzavřel skóre na konečných 5:8.

Zasloužená výhra, měli jsme více šancí a hráli týmově. Ze tří bodů máme velkou radost.

5 - 8
Celkový čas

TJ Dolní Habartice – MSK Benešov nad Ploučnicí

Derby je naše

V sobotu se po zimním spánku opět rozeběhl Okresní přebor dospělých, který nám hned ve svém úvodu připravil derby s klubem MSK Benešov nad Ploučnicí. Soupeři jsme měli co vracet, jelikož zápas na jeho půdě v podzimní části soutěže jsme vysoko prohráli. V sobotu to byl však úplně jiný scénář pomohla nám rychlá branka. Další šance v první půli zůstaly nevyužity. Klíčový byl pro nás návrat Filipa do brány, který tak konečně mohl nastoupit po půlroční pauze. V první půli moc práce neměl, ale dodával kluků jistotu. Soupeř se ve druhém poločase  dostal k vyrovnání, na které jsme však dokázali rychle odpovědět a závěr už byl v naší režii. Ve skvělé atmosféře se hrál pěkný fotbal a my jsme moc rádi, že spokojenější odcházeli fanoušci našeho klubu.

TJ Dolní Habartice – MSK Benešov nad Ploučnicí 4:1 (1:0)

branky: Petr Horvát, Petr Sluka, Jiří Lekner, Dominik Konfršt – Jan Polanský

sestava TJ D.H.: Dubský – Habler, Lekner, Špaček, Bažant, Jánský, Sluka, Pospíšil, Horvát, Hofírek, Konfršt, Hanko, Vlach, Pudil, Krejča, Severín. Trenér  (Miloslav Finkes)

sestava MSK: Lankaš – Špringl, Kolář, Pop, Hanzl, Kropáč, Koucký, Oravík, Hnízdo, Knespl, Pařízek, Polanský, Hamouz, Nebojsa, Srba, Kvíz, Winter, Halasz. Trenér (Jaroslav Jager)

Rozhodčí : Stanislav Forro – Marek Šimek, František Myšík                                    160 diváků

Úvod zápasu byl jako z pohádky. Hned z naší první akce udeřilo. Získali jsme balón Dominik poslal na steč PETRA HORVÁTA, ten udělal ve vápně kličku obránci a levačkou poslal míč přesně k tyči. 1:0.

Během prvního poločasu Filip v naší bráně příliš práce neměl. Naší branku se snažil ohrožovat nejvíce Radim Kolář. Na druhé straně jsme měli několik příležitostí, které jsme však nedokázali proměnit. Zahrávali jsme také dost rohových kopů, druhou branku to však nepřineslo.  Zajímavý byl pokus Dominika Konfršta ze 40 metrů, kterým málem nachytal golmana hostí. V první půli již branka nepadla.

Druhý poločas začal soupeř hrozit ze standartek a dlouhých autů. Ve druhé půli se z naší strany dostával do šancí hlavně Dominik Konfršt, ale úspěšný nebyl.

V 58. minutě přišlo vyrovnání. Radim Kolář našel výborně zahranou standartní situací hlavu JANA POLANSKÉHO a ten se nemýlil 1:1.

Naše touha po vítězství však byla velká a po necelých sedmi minutách jsme si vzali vedení zpět. Dominik Konfršt rozehrál rohový kop, míč ve změti těl poskakoval po malém vápně odkud ho do brány dorazil PETR SLUKA 2:1.

Ve druhé půli jsme byli nebezpečnějším týmem a přišla třetí branka. Střelu Dominika vyrazil golman hostí pouze před sebe a číhající JIŘÍ LEKNER se z dorážky nemýlil 3:1.

Velkou šanci neproměnil Tonda Vlach kdy po hezké akci netrefil prázdnou bránu. Mrzet nás to však nemuselo. V 86. minutě vyslal Petr Horvát do sólo úniku DOMINIKA KONFRŠTA, který zkušeně přehodil vyběhnuvšího golmana a uzavřel skóre na konečných 4:1.