1 - 6
Celkový čas

Report

Ve 3. kole Okresní fotbalové soutěže jsme se poprvé v sezóně představili na půdě soupeře. Čekal nás zápas na hřišti České Kamenice, na které z loňska nemáme příjemné vzpomínky. Ta porážka nás straší ještě teď. Dnešní zápas jsme však od začátku třímali jasně ve svých rukou, podařilo se nám dát rychlý gól, obrana působila dobře a na velkém hřišti kluci makali, a soupeře přehráli. Toto utkání však mělo několik negativ. Prvním je neproměňování vyložených šancí. To co jsme zahodili nemá obdoby. Chodíme ve dvou sami na golmana místo ohrožení hledáme až do kuchyně druhého hráče a z drtivé většiny je nám odpískán ofsajd nebo šanci dokonale zadrbeme. Dalším negativem bylo 5 žlutých karet a 4 z toho naprosto zbytečné za řeči a reakce vůči rozhodčím a koledování některých kluků o kartu červenou.  Nakonec svalové zranění Venci Myslivečka. No bylo toho hodně. Cíl jsme splnili a odčinili porážku z minulého ročníku. Musíme však makat dál. Nebýt těch negativ byl by to super výkon.

FK ČESKÁ KAMENICE „B“ – TJ DOLNÍ HABARTICE 1:6 (0:3)

branky: Petr Vondrka –  Petr Horvát 2x Antonín Jánský, Antonín Vlach, Dominik Konfršt, Milan Bažant

sestavy Č.K.: Bartoň – Švanda, Štádler, Hunčovský, Vondrka, Kozelek, Rejthárek, Šlejhar (K), Zhorný, Jírava, Veits (Fořt, Kašpar, Pomíchal, Šafránek, Lehký, Rajman)

sestava D.H.: Dubský – Vencl, Bažant, Špaček, Severín – Konfršt, Fous (K), Bažant, Vlach – Horvát, Jánský (Mysliveček, Lekner, Ferko,

trenér: Miloslav Finkes

Rozhodčí : Jaroslav Oborník – Ondřej Kadora                                                                             90 diváků

Od úvodu utkání se do soupeře zakousneme. Chceme vstřelit rychlou branku. Jako první to zkusí z dálky Dominik Konfršt. Míří těsně mimo. O chvíli později posadí Tonda Vlach z rohového kopu míč na  hlavu Milana Bažanta. Výborně zasáhne brankář domácích. Tlak pokračuje. Víťa Fous najde Tondu Vlacha jeho střelu brankář vyboxuje. Do velké šance posune Víťa Fous Dominika Konfršta, ten však trefuje pouze brankáře.

Velký tlak přinese své ovoce v 15. minutě. Rychlý kontr, Tonda Vlach najde přesným centrem Víťu Fouse, ten trefí tyč, míč se však odrazí k ANTONÍNU JÁNSKÉMU a ten otevírá skóre utkání 0:1.

V další megašanci postupuje Milan Bažant sám na golmana hostí, zbytečně ještě hledá Tondu Vlacha. Ten sice míč do sítě dostane, je však máván ofsajd a bohužel ne naposledy v dnešním utkání. Další rána Dominika Konfršta ze střední vzdálenosti jde opět těsně mimo.

V 19 minutě přichází krásný fotbalový moment Dominik Konfšt přenese míč s levé strany na pravou přímo k nohám ANTONÍNA VLACHA jeho utažená rána z voleje zapadne přesně za zadní tyč. Nádherný gól 0:2.

Hra se následně rozkouskuje hraje se od vápna k vápnu. Míč sice držíme na kopačkách, ale bez efektu. Ve 36. minutě však uteče levé straně Lukáš Pospíšil, zatáhne míč do vápna zpětnou přihrávkou najde MILANA BAŽANTA a ten míří přesně 0:3.

První poločas zakončí šance Petra Horváta, který v tváří v tvář golmanu domácích neuspěje.

Druhý poločas začne přesně tak jak nechceme. Soupeř zahrává rohový kop. Ve vápně se dostane k míči PETR VONDRKA a snižuje stav utkání na 1:3.

Začínáme opět kombinovat. Míč se po ose Petr Horvát, Tonda Vlach dostane k Jirkovi Leknerovi, který ve slibné šanci míří nad. Záhy vyšle Jirka Lekner do sólo úniku DOMINIKA KONFRŠTA, který udělá kličku brankáři a vrací nám tříbrankový náskok. 1:4.

V obraně přeci jenom polevíme a domácí sehrají hezkou akci, jejich hráč zatáhne míč po levé straně až do vápna, udělá kličku Filipovi, gólovou střelu však z brány vykopne Lukáš Pospíšil. Jdeme opět do útoku a obrovské šance. Jirka Ferko míří po souhře s Dominikem Konfrštem a Petrem Horvátem vedle. Na druhé straně přichází nádherná střela domácích ze střední vzdálenosti, která jde těsně nad.

V další obrovské šanci opět řešíme špatně situaci 2 na nikoho zbytečná přihrávka místo zakončení vede k dalšímu ofsajdu a koledování Tondy Jánského o červenou kartu. Raději ho stahujeme ze hřiště.

Klid do našich řad přinese PETR HORVÁT po souhře s Dominikem Konfrštem v brejkové situaci nezaváhá 1:5.

Další šanci má Jirka Lekner místo zakončení opět hledá lépe postaveného spoluhráče a nic z toho není.  Po chvíli to zkusí technicky Víťa Fous, střela jde mimo. Do další tutovky pošle svou přihrávkou Dominik Konfršt Tondu Vlacha ten však trefí pouze nohy vyběhnuvšího golmana.

Utkání končí dalším rychlým brejkem. Milan Bažant vysune PETRA HORVÁTA a ten svůj sólo únik zakončí gólově a udělá tečku za celým utkáním 1:6.