4 - 1
Celkový čas

Report

SNAHA A BOJOVNOST NA BODY VE VILÉMOVĚ NESTAČILI

 

V rámci 7.kola jsme zajížděli na půdu aktuálně vedoucího týmu tabulky STAP-TRATECU Vilémova „B“

Soupeř suverénně vede tabulku a doma dává ostatním slušné příděly. My jsme bohužel začali taktikou, ze které byl cítit respekt k hráčům, kteří jsou ostříleni krajskými soutěžemi a nervozita na začátku byla hodně znát.¨

Na krásném stadionu, ve které jsme si připadali jak v jiné světě jsme byli domácím slušným soupeřem. Mohli jsme vstřelit více branek, obrovské šance na to byly, ale také inkasovat. Mužem zápasu byl jednoznačně golman domácích. Předvedl parádní výkon. Ani my se však za svůj výkon rozhodně nestydíme a věříme, že doma dokážeme tomuto soupeři ještě více zatopit.

Chtěl bych také zmínit hezké chování diváků i funkcionářů, kteří se s námi bavili naprosto v pohodě a nepovažovali nás za nějaké vidláky atd. Celková atmosféra a prostředí bylo vskutku nádherné.

SK STAP-TRATEC VILÉMOV „B“ – TJ DOLNÍ HABARTICE 4:1 (2:0)

branky: Jan Léhrl 2x, Vlastimil Šmalcl  (pk), Radek Vichterey – Petr Horvát

sestava Vil.: Drahoňovský – Jirásek, Šmalcl (K), Vítek, Šikýř, Jindřich, Semerád, Roubíček, Hejl, Loos, Léhrl

střídali: Vychterey, Bakajza, Snášel, Lhoták, Šipula

sestava D.H.: Dubský – Bambas, Bažant, Pospíšil, Špaček – Vlach, Fous (K), Konfršt, Sluka, Jánský – Horvát

střídali: Šafránek, Lekner, Mysliveček

trenér: Miloslav Finkes

Rozhodčí: Martin Truskavec, Martin Dvořák, Stanislav Forro     60 diváků

Jak už bylo na začátku řečeno do zápasu jsme  vstoupili s respektem, čehož domácí využili a od začátku se na krásném hřišti pustili do útočení. Zkušenost na jejich kopačkách byla znát a my jsme  v úvodu měli hodně práce v našem vápně likvidovat ataky domácích.

Hned v úvodu musel Filip tasit první zákrok proti střele ze střední vzdálenosti. Domácí se často prokombinovali až téměř do kuchyně a máme i štěstí, když osamocený domácí hráč ve vyložené pozici míří mimo.

Další střelu domácích z přímého kopu Filip kryje a následně vyrazí i obrovskou šanci domácích kdy domácí hráč z hranice penalty tvrdě vypálí.

Máme i štěstí domácí hrají zkušeně, přesto i my máme své šance.

Po faulu na Tondu jánského vypráší z přímého kopu Dominik Konfršt pouze rukavice domácího golmana, poté po tradiční spolupráci Dominik-Petr míří druhy jmenovaný vedle a další technický pokus Dominika  Konfršta vyráží domácí golman.

Obrovská šance jak jít dovedení se nám naskytne ve 24. minutě. Dominik Konfršt upaluje sám na golmana domácích, zvolil své oblíbené zakončení, ale golman domácích ho výborně vykryl.

Na druhé straně po rohovém kopu vyhlavičkovává balón z brány Lukáš Pospíšil.

Ve 30. minutě přichází trest po standartní situaci domácích se balón pomalu snáší za brankovou čáru domácí hráč tam vletí, využije laxnosti našich kluků a téměř ztracený míč vrací do vápna, kde si na něj naskočí JAN LÉHRL a posílá hlavou domácí do vedení 1:0.

Ve 35. minutě zahráváme rohový kop, po kterém dojde k závaru ve vápně, střelu Dominika a i následnou opakovačku Tondy Vlacha kryje opět vynikající golman domácích.

Na druhé straně zahrávají domácí přímý kop, který naše obrana ve zdi zastaví rukou. Měla se pískat penalta, nestalo se. Domácí se však penalty dočkali o minutu později po zbytečném faulu ve vápně a domácí kapitán VLASTIMIL ŠMALCL nezaváhal 2:0.

Do druhého poločasu změníme taktiku a jdeme si to se soupeřem doslova rozdat na férovku a domácí jsou trochu zaskočeni. Přichází festival našich neproměněných šancí.

Hned na začátku druhé půle uteče Dominik, jeho míč však napříč vápnem nikoho nenajde. totožná situace se děje o pár minut později, kdy si na Dominikovu přihrávku naběhne Tonda Vlach, ale míří těsně vedle a střela Petra Horváta z hranice vápna gólové parametry rozhodně neměla.

V 55. minutě už si však zakřičíme gól. Dominik opět upláchne po levé straně a servíruje balón na kopačky PETRA HORVÁTA, který konečně technickým obstřelem odčaruje kouzlo domácího golmana 2:1.

Domácím však stačí na reakci jenom pár vteřin. Ihned po rozehrání totiž nezvládneme ofsajd systém a je z toho brejk dva na Filipa, který domácí využijí a RADEK VYCHTEREY nemá se střelou do prázdné brány problém 3:1.

Lepší výsledek nás stojí naše neproměněné šance, kterých nebylo málo. Obrovskou šanci na snížení má Tonda Vlach, který se ocitne sám tváří v tvář golmanu domácích, který vyběhne a Tonda místo technického zakončení volí ránu kterou golman ztlumí. Míč ale letí do brány naši kluci tvrdí, že gól ano jiní zase ne těžko soudit stav zůstává nadále 3:1.

Bohužel v 59. minutě kdy trochu více diskutujeme neubráníme standartní situaci domácích a JAN LÉHRL se ve vápně zorientuje výborně 4:1.

Šanci nám dá  červená karta pro domácího obránce.

Šance se střídají na obou stranách a to vyložené. Nejprve se na Filipa řítí dva domácí hráči, nedomluví se však a obrana dokáže zasáhnout. Na druhé straně naše tutovka a Petr Horvát opět nepřekoná výborného golmana domácích.

Na druhé straně opět úprk dva na nikoho Filip kryje a to i vyloženou tutovku domácích, kdy do brány nepustí dorážku z malého vápna.

Střela Dominika v závěru jde těsně nad, Venca Mysliveček ve slušné šanci nezpracuje dobře míč,  a v závěrečné šanci najde Petr Sluka střelou pouze domácího golmana.

Domácí vítězí 4:1 a my musíme uznat, že zaslouženě, měli jsme proměnit šance výsledek mohl být lepší stejně tak i horší. Každopádně se hrál pěkný fotbal a byla to pro nás příjemná změna, když soupeř nestojí v deseti lidech na vápně.

Z Vilémova tedy odjíždíme bez bodu. Na kluky jsme však pyšní ukázali, že fotbal hrát dovedou. Moc se těšíme na odvetu a věříme, že můžeme uspět. dnes sporotvně gratulujeme sopeři k výhře.

Podrobnosti

Datum Čas Soutěž Sezóna
3. 10. 2021 10:15 Okresní soutěž dospělých 2021/22

Hřiště

Vilémov

Výsledky

KlubGólyVýsledek
SK STAP-TRATEC Vilémov „B“4Výhra
TJ Dolní Habartice1Prohra