Vydřené body ve Chřibské

V  dalším kole okresní fotbalové soutěže jsme zajížděli na půdu klubu FK Chřibská s vědomím, že domácí jsou hlavně doma neskutečně nebezpeční. Nepřidaly nám také absence několika hráčů. Úvod utkání byl naprosto katastrofální, kdy se soupeř dostal rychle do dvoubrankového vedení, naše reakce byla blesková, ale až do konce se hrál pro nezaujatého diváka parádní souboj. Nás hodně držel Filip. Soupeři lapil spoustu tutovek. Hrálo se až do konce naplno. Byli jsme šťastnějším týmem, ale před domácími klobouk dolů. Až naberou trochu zkušeností a začnou proměňovat šance, budou tabulkou hodně rychle stoupat vzhůru. Byl to pro nás nejtěžší zápas v sezóně a jsme moc rádi, že si domů vezeme neskutečně cenné tři body.

FK Chřibská – TJ Dolní Habartice 5:6 (3:4)

branky: Petr Pospíšil 3x, Samuel Škop, Petr Král – Petr Horvát 2x, Dominik Konfršt, Jiří Lekner, Jan Hanko, Ondřej Hofírek

Sestava FK Chřibská : Kříž Patrik – Vindyš, Nedvěd, Škop, Pospíšil, Makyš (K), Nepovím, Sovák, Petrik, Šamko, Baláž, Doležal, Andrla, Procházka, Grác, Kříž Petr,  Král

Sestava TJ Dolní Habartice – Dubský – Fous, Vencl, Pospíšil, Severín – Pudil, Vlach, Konfršt, Lekner – Horvát, Hanko  (Finkes, Hofírek) trenér Míla Finkes

Rozhodčí: Jan Habada – Jan Havran, Radek Procházka                    40 diváků

 

Úvod utkání byl pro nás jako z hororu a ve třetí minutě přišel první trest. SAMUEL ŠKOP utekl naší obraně, jeho střelu Filip vyrazí, bohužel naši kluci stojí na půlce a čekají co se bude dít a hráč soupeře má tak dost času si svou první neúspěšnou střelu dorazit do sítě 1:0.

Domácí jsou v laufu a v 8. minutě přichází další obrovská šance domácích, Filip však sólo únik hráče zlikviduje a jelikož toto varování nebereme vážně, uteče nám záhy PETR POSPÍŠIL a svůj sólo únik zakončí do šibenice 2:0

Dojde k prostřídání obrany a odpověď přichází brzy.

Ve 14. minutě napřáhne z dálky DOMINIK KONFRŠT a trochu nachytá domácího golmana na švestkách 2:1.

O minutu později je srovnáno, to si PETR HORVÁT narazí s Dominikem, první střelou trefí tyč, ale dorážka již míří do sítě 2:2.

Jsme ve velkém laufu a v 19. minutě obracíme výsledek. Míč jde po ose Petr Horvát, Dominik Konfršt, na jeho příhru si naběhne JIŘÍ LEKNER, udělá kličku golmanovi a posílá nás do vedení 2:3.

Naší parádní patnáctiminutovku ukončí po levé straně unikající Dominik Konfršt, přihrává napříč vápnem, kam si nabíhá JAN HANKO a dorazí míč do sítě 2:4.

Domácí se však nevzdají a bojují dále. Po další mega šanci zachrání Filipa břevno a o chvíli později vytáhne Filip nad břevno další šanci domácích.

Samostatné úniky směrem na Filipa pokračují další končí po zásahu Filipa na tyči. Míč do bezpečí odpraví Marek Finkes. V závěru poločasu se však domácí krásně prokombinují až přede Filipa, kterého propálí PETR POSPÍŠIL 3:4.

Tímto výsledkem končí první poločas. Ten druhý začne naopak naším mírným tlakem a souhra Dominika s Petrem funguje, Dominik krásně uvolní PETRA HORVÁTA a jeho křižná střela na zadní tyč nám vrací dvoubrankový náskok. 3:5.

Domácí však nechtějí prohrát a vrhají se do útoku a jenom jejich neschopnosti proměňovat tutovky nás drží ve vedení.

Pomalu se začala projevovat únava a domácí se hrnou do dalšího sólo úniku, Filip je opět na místě. Domácí se však tlačí dopředu a vytváří si tlak v našem vápně. Po jednom ze soubojů je správně nařízen pokutový kop.  Ten s přehledem promění PETR POSPÍŠIL a uzavírá svůj hattrick 4:5.

Ze hry se postupně vytrácí přesnost a je k vidění pouze několik nepřesných ran ze střední vzdálenosti.

V 76. minutě kdy domácí otevřou hru uteče po levé straně Lukáš Pospíšil naservíruje do vápna míč, který si najde ONDŘEJ HOFÍREK a dorazí ho do sítě 4:6.

Čekají nás těžké a dlouhé minuty, které si někdy zbytečnými kličkami uděláme ještě těžšími. Šanci definitivně rozhodnout má Dominik Konfršt v sólo úniku však míří těsně mimo. O chvíli později má tutovku na noze Víťa Fous, ani jeho pokus se mezi tři tyče nevejde a Dominikovu střelu o chvíli později kryje domácí golman.

V 84. minutě zahrávají domácí standartní situaci. Na hezky kroucený míč si naskočí PETR KRÁL a hlavou nádherně sníží na 5:6.

Jsou to nervy do konce domácí mohou srovnat, ale další sólo únik likviduje Filip.

Domácí už srovnat nestačí a nám padá ze srdce velký kámen, protože toto bylo pro nás zatím jednoznačně nejtěžší utkání  dosavadním průběhu soutěže.

5.0/5.0 Article rating
1 Review
Ohodnoťte článek!
  1. Wow!
  2. Velký pěkný
  3. Paráda
  4. Nic moc
  5. Shit

Komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *