Derby pro Benešov
V sobotu si okresní přebor připravil velkou lahůdku a to v podobě derby mezi našimi kluky a sousedy z Benešova nad Ploučnicí. Kluci hrají skvělé jaro, hosté zase sní o postupu do vyšší soutěže. Čekal se zajímavý zápas. a to se také stalo. Hrál se krásný fotbal plný emocí šancí, ale i respektu. V neskutečné atmosféře 250 diváků to bylo pravé derby, tak jak má být. Body nakonec vyválčili hosté. Byli jsme však důstojným soupeřem. Škoda neproměněných šancí a také penalty v závěru. Remíza by asi zápasu slušela víc. Zápas nabídl, také tři červené karty, ale mněli být čtyři. Každopádně všem moc děkujeme za úžasnou atmosféru, ke které přispěli také fanoušci hostí, a soupeři za krásný zápas, který byl ozdobou víkendu. Děkujeme a gratulujeme Benešovu k vítězství. Nás těší jistota záchrany, které před deseti koly málo kdo věřil a za to jsme moc šťastní. Skončíme nejhůře desátí a to i díky zpackanému podzimu je naprosto úžasný výsledek. Nepřehlédli jsme také pěkný výkon mladého AR 1 Matyáše Konfršta. Jen tak dál. Pojďme se podívat na zápas s pomocí našeho trenéra Víti Fouse.
TJ Dolní Habartice – MSK Benešov nad Ploučnicí 1:2 (0:0)
Branky : 58′ Antonín Jánský – 63′ Lukáš Knespl, 71′ Radim Kolář
Sestava TJ Dolní Habartice – Filip Dubský – Pavel Špaček, Marek Finkes (K), Mikuláš Černík, Antonín Jánský, Lukáš Pospíšil, Martin Sihelník, Adam Tlapák, Antonín Vlach, Martin Pudil, Jan Hanko, Jiří Lekner, Ondřej Hofírek, Tomáš John, Lukáš John, Tomáš John
Sestava MSK Benešov nad Ploučnicí – Tomáš Osmančík, Tomáš Vojtěchovský, Lukáš Knespl, Václav Malý, Petr Halász, Antonín Fábera, Vojtěch Kurjak, Radim Kolář (K), Josef Peč, František Kvíz, Roman Horvát, Jan Polanský, Otakar Bíža, Tobias Pop, Kamil Pařízek, Martin Verner.
Rozhodčí: Bohuslav Matys – Matyáš Konfršt, Bohuslav Jáchimstál 250 diváků
Úvod utkání byl nahoru dolů. Prvnímu poločasu vládli oba golmani. Na jedné straně zlikvidoval dvě obrovské šance hostí Filip Dubský, stejně skvěle si poradil na druhé straně s našimi tutovkami Tomáš Osmančík. Přestože se diváci v prvním poločase branky nedočkali rozhodně se nenudili.
Závěr prvního poločasu byl však zbytečně vyhrocený. Martin Pudil pod žlutou kartou atakoval hráče hostí. Rozhodčí to neposoudil jako faul. Na pomoc kamarádovi přispěchal Petr Halász, začali se s Martinem pošťuchovat. Oba dostali druhou žlutou kartu a zápas pro ně skončil. Toto chování však chceme vymýtit a tak se budeme s hráči na téma udržení emocí bavit. Do druhého poločasu tedy nastupovali oba týmy o jednoho hráče méně.
Hra deset na deset nám však úplně nesvědčí a bylo vidět. Postupně nás začal Benešov přehrávat fyzicky, přeci jenom v deseti lidech musíš více běhat a být rychlejší.
Přesto jsme první branku dali mi Antonín Jánský z rohového kopu zaskočil golmana, který si vrazil míč do sítě 1:0.
Hosté však záhy začali tlačit. Netrvalo to dlouho a bylo srovnáno. Naši kluci zapomněli na Lukáše Knespla, který po centru nikým nehlídaný tečoval míč do sítě 1:1.
Hrálo se opět nahoru dolů. Hostům pomohla standartní situace. Tonda Jánský zbytečně fauloval pře vápnem, dostal žlutou kartu. K přímému kopu se postavil Radim Kolář a obstřelil zeď. Krásný gól hostujícího kapitána, klobouk dolů před jeho technikou. 1:2.
Hra se uklidnila. Hosté se snažili hlídat si vedení.
V 87′ minutě však přijde šance na srovnání. Tonda Jánský běžel na dlouhý míč, který golmana hostí přeskočil a Tonda, který probíhal kolem něj by dával míč do prázdné brány. Přišel však faul golmana. Následovala žlutá karta a penalta. V tomto případě však dle pravidel i podobných videí měl golman hostí vidět červenou kartu, jelikož by Tonda zakončoval do prázdné brány. Toto byla asi jediná velká chyba jinak slušně pískajícího rozhodčího Matyse.
Tonda Jánský (jak jste si již jistě všimli na sociálních sítích) penaltu neproměnil a tak se do posledních minut šlo za jednobrankového vedení hostí. To mohl v závěru změnit Tonda Vlach, bohužel si v obrovských šancích počíná příliš zbrkle, chce to více klidu. Jeho velká šance kdy napřáhne na úrovni penalty jde vysoko nad.
V závěru vidí Tonda Jánský po naprosto zbytečném faulu druhou žlutou a zápas pro něj končí. Možná tam byla frustrace, ale opět jsme u těch emocí. Musíme je krotit.
Zápas tak končí výhrou hostí. Gratulujeme a přejeme hodně štěstí v dalších zápasech. Krásné to bylo i po zápase kdy si hráči i fanoušci obou táborů dali pivko a pokecali. Tak by to mělo být.





