Na úvod výhra nad Františkovem

Vážení fanoušci. Letní dvouměsíční pauza utekla jako voda a již o minulém víkendu se opět rozeběhla Okresní soutěž dospělých.

V úvodním utkání jsme na domácí půdě ani ne po dvou měsících přivítali klub FK Františkov. Původně se měl hrát duel na půdě soupeře, ten nás však požádal o výměnu pořadatelství, proto se utkání hrálo v naší aréně.

Souboje s tímto soupeřem jsme v minulém ročníku zvládli, ale upozorňovali jsme kluky, že ten zápas rozhodně jednoduchý nebude. Františkov přijel pro ně v netradiční modré barvě dresů a s osmnácti hráči což je v této době kdy se nikomu sportovat moc nechce neskutečné. Nám chybělo hlavně naše mladí, věříme, že příští zápas mladí kluci už budou. Hrálo se v parádní atmosféře. Moc děkujeme fanouškům, kteří nás hnali za výhrou. Kluci k zápasu přistoupili zodpovědně s pokorou k soupeři a velkou vůlí vyhrát.

V poločasové pauze došlo také na jeden pěkný moment.  Dlouholetý hráč a fanda našeho klubu Pavel Špaček starší oslavil 60. narozeniny. Gratulujeme.

Pojďme se již podívat jak to v neděli vypadalo.

TJ DOLNÍ HABARTICE – FK FRANTIŠKOV 6:1 (3:1)

branky: Antonín Vlach 2x, Petr Horvát, Dominik Konfršt, Vít Fous, Václav Mysliveček z pk. – Jaroslav Štipský

Sestava TJ D.H.: Dubský – Finkes, Vencl, Hofírek, Špaček – Jánský, Vlach, Bažant, Fous (K) – Horvát, Konfršt ( Mysliveček, Lekner, Gaži, Severín)

trenér : Miloslav Finkes

Sestava Frant: Tomiška ml. – Miksch, Logaj, Kudrna, Škoda, Škába, Zuček, Kuchař, Čebiš, Rosák, Velebný ( Štipský, Minařík, Tomiška st., Svoboda, Nygrín, Martinec, Šustek)

trenér : Karel Kuchař

Rozhodčí : Jan Habada – Jan Havran, Pavel Hrubý                  80  diváků

Utkání začalo v slušném tempu a hned v první minutě napřáhl ze střední vzdálenosti Jan Zuček, mířil však do středu brány kde stál Filip. První akci domácích táhne Dominik Konfršt. Ve vápně najde Milana Bažanta, ten však z otočky střílí do náruče golmana. Aktivní Domink Konfršt se dostane do brejkové situace, golman Tomiška ho však vychytá. Z přímého kopu to zkusí technicky Víťa Fous hostující golman je opět na místě. Po další ukázkové akci po levé straně si krásně naběhne z pozice beka Pavel Špaček, jeho ránu na přední tyč parádní zákrokem zlikviduje opět golman Tomiška.

Čeho se chceme vyvarovat jsou chyby v obraně, po jedné z nich se dostane hráč hostí do brejku a Filip předvádí také výborný zákrok.

K první brance nám paradoxně dopomůže chyba brankáře Tomišky, který chce ztlumit dlouhou přihrávku, která směřuje na Tondu Janského. Míč mu však podjede pod tělem. Tonda Janský toho využije, předloží míč na malé vápno kde je ANTONÍN VLACH a první gól nové sezóny je na světě 1:0.

Útoky po levé straně nás baví. Dominik Konfršt opět uteče, předloží tutovku Petru Horvátovi, ten však míří těsně mimo. Co nevyšlo na poprvé vyšlo na podruhé, Spolupráce Dominik Konfršt a zakončující PETR HORVÁT střelou na zadní tyč zvyšuje na 2:0.

O pár minut později tentokrát uteče po levé straně Víťa Fous, předloží přihrávku na malé vápno ANTONÍNU VLACHOVI, který nezaváhá 3:0.

Jak jedna nepovedená akce dokáže vývoj zápasu poznamenat jsme se přesvědčili ve 33. minutě. Michal Vencl ztratí lehce balón Jan Zuček vysune JAROSLAVA ŠTIPSKÉHO, který ač tísněn a faulován vše ustojí a prostřelí Filipa. Před střelcem hostí musíme smeknout nesnažil se padat  jako by to možná udělali jiní, byla by to penalta a červená pro našeho hráče. Jeho důraz znamená snížení 3:1.

Tato branka nás vykolejí a hrát začínají hosté. Jejich parádně zahrávané standartky do vápna nám dělají velké problémy a je z toho několik nebezpečných závarů. Také se jim daří rozběhat křídla, první ránu musí krýt Filip, další akce hostí po pravé straně skončí střelou těsně vedle a přímý kop ze slibné vzdálenosti míří nad. Jsme rádi za konec prvního poločasu.

O poločasové pauze kluky zklidníme. Chceme se vrátit k tomu co jsme hráli prvních 30. minut. Překrásnou akci předvede Víťa Fous, který vymotá několik hráčů soupeře, pošle míč na Dominika Konfršta jehož střela země vzduch končí na spojnici tyče a břevna.

Hra se potom trochu uklidní máme mírnou převahu, ale pouze k vápnu. Hostům možná trochu dochází síly.

v 64. minutě vykopává Filip do míst, kde tuší DOMINIKA KOFRŠTA, obránce na míč nedoskočí. Dominik je u míče rychleji než golman Tomiška a zkušeně ho přehodí 4:1.

Tento gól nás uklidní a přidáváme pod kotel. Častá střelba ze střední vzdálenosti však ke gólu nevede. Petr tvrdou ranou sestřelí hostujícího obránce. Krásnou akci po ose Dominik – Petr – Venca Mysliveček výborně zlikviduje golman hostí.

V 82. minutě je ve vápně faulován Dominik Konfršt a VÁCLAV MYSLIVEČEK z pokutové kopu přidá pátou branku.

V závěru utkání kryje golman hostí  po přihrávce Venci Myslivečka hlavičku Víti Fouse. Toho to však vůbec mrzet nemusí.

V závěru utkání si náš kapitán VÍT FOUS udělá z obránců soupeře slalomové tyče a míří přesně 6:1.

Po té se už více než hraje diskutuje s rozhodčím, který však měl zápas od začátku pod kontrolou. Podal výborný výkon.

V příštím utkání se opět představíme v naší aréně kdy v sobotu 27. 8. ve 13:00 přivítáme klub FK Bynovec a už teď se těšíme na skvělou atmosféru našich fanoušků.

 

No Article rating
0 Reviews
Ohodnoťte článek!
  1. Wow!
  2. Velký pěkný
  3. Paráda
  4. Nic moc
  5. Shit

Komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *