V exhibičním utkání se Spartou padlo 14 branek

V sobotu 16. července 2022 se v naší aréně konala oslava 70. narozenin klubu TJ Dolní Habartice.

K tomuto výročí jsme si pozvali k sehrání exhibičního zápasu „starou gardu“ klubu AC Sparta Praha.

Předzápas tohoto utkání obstaraly „staré gardy“ Benešova nad Ploučnicí a SK Markvartice, ve kterém bylo vidět také několik hráčů našeho klubu. Zápas skončil vítězstvím kluků z Benešova v poměru 7:2.

Pak už se vše schylovalo k vrcholu odpoledne a to již zmíněnému utkání mezi naším Áčkem a “ starou gardou“  klubu AC Sparta Praha. V tomto utkání padlo celkem 14 branek, hrálo se hodně ofenzivně a to se divákům líbilo. Již v 8. minutě svítil na tabuli stav 2:2. Kluci ze sparty ukazovali obrovskou kvalitu, patičky narážečky, akce na jeden dotek no radost sledovat. Naši kluci bojovali a snažili se Spartě alespoň chvílemi v něčem vyrovnat. V závěru jsme jako již tradičně neproměnili několik tutovek, ale vůbec nás to nemrzelo. Hlavním cílem bylo hlavně pobavit diváky, kterých se u nás sešlo neskutečné množství, za což mnohokrát děkujeme. Pojďme se tedy vydat po stopách včerejšího duelu.

 

Oslavy 70. let od založení klubu TJ Dolní Habartice

TJ DOLNÍ HABARTICE „A“ – AC SPARTA PRAHA „stará garda“ 5:9 (2:6)

branky: Petr Horvát 2x, Dominik Konfršt, Milan Bažant, Antonín Jánský – Václav Koloušek 3x, Štěpán Kučera 2x, Josef Obajdin, Martin Matoušek, Radim Holub, Jan Flachbart.

sestava TJ D.H.: Dubský – Bambas, Špaček, Finkes Marek, Fous, Bažant, Jánský, Sluka, Pospíšil, Horvát, Hofírek, Konfršt, Mysliveček,

sestava AC SP. : Jaromír Blažek – Miloslav Denk, Jan Flachbart, Richard Margolius, Václav Koloušek, Lukáš Hartig, Martin Matoušek, Josef Obajdin, Jiří Novotný, Radim Holub, Martin Frýdek, Štěpán Kučera

Rozhodčí: Jaroslav Oborník, Lukáš Vlk, Martin Truskavec                300 diváků

Úvod utkání nabral rychlé tempo. Již na začátku druhé minuty zatáhl míč po pravé straně Jan Flachbart, přesným centrem našel MARTINA MATOUŠKA, který se do centru ukázkově položil a Filip neměl nárok 0:1.

Vyrovnání přišlo záhy. Dominik Konfršt vysunul MILANA BAŽANTA, který střelou k tyči srovnal na 1:1.

Po celou sezónu nás zdobily rychlé brejky, a jeden nám vyšel i proti Spartě. S přehledem ho zakončil PETR HORVÁT 1:2.

O chvíli později to zkusí Dominik Konfršt s jeho střelou si však Jaromír Blažek poradí. Na druhé straně kryje Filip technický pokus Jana Flachbarta.

Vyrovnání přišlo záhy, rychlý ťukes Sparty jedna dvě patičky a ŠTEPÁN KUČERA si v koncovce Filipa doslova vychutná 2:2.

Výborný zápas hrál Václav Koloušek s nímž jsme si vůbec nevěděli rady. Jeho rychlé změny směru jsme vůbec nestihali zachytávat, jeho první technický pokus však Filip kryje.

Další kontr sparty má na svědomí opět Václav Koloušek, který parádní přihrávkou najde Radima Holuba toho však Filip vychytá a dorážka Václava Kolouška jde mimo.

Rychlé a parádní akce ve středu hřiště nás téměř nepustí do hry. Rychlonohý Jan Flachbart opět uteče po pravé straně krásně najde JOSEFA OBAJDINA, který sám na malém vápně udělá Filipovi kličku a Sparta vede 2:3.

O chvíli později se opět ukáže VÁCLAV KOLOUŠEK, jeho rychlé navedení míče na střed střela na zadní tyč a dvoubrankový náskok pro Spartu 2:4.

Tyto minuty Sparta naprosto ovládá. Nám se až na Petrovu střelu, kterou kryje Jaromír Blažek nedaří téměř nic.

Na druhé straně dál „řádí“ Václav Koloušek, který ukázkově najde Josefa Obajdina, jehož střelu kryje Filip.

Pátou branku Sparty přidal ŠTĚPÁN KUČERA. Jeho střela z uctivé vzdálenosti Filipa dokonale zaskočila 2:5.

Závěr prvního poločasu patří opět VÁCLAVU KOLOUŠKOVI jeho další technická střela končí v síti 2:6.

Tímto výsledkem skončil první poločas.

Druhý poločas začne tak jako skončil ten první. VÁCLAV KOLOUŠEK  si opět navede míč na střed  a technickou střelou zvyšuje na 2:7.

Pěkným centrem se prezentuje Richard Margolius, Radim Holub však míří hlavou nad. V další akci Sparty spolupracují Štěpán Kučera a Jan Flachbart. Technická střela druhého jmenovaného jde těsně vedle.

Petr Horvát to zkusil na Jaromíra Blažka z dálky podobně jako Štěpán Kučera. Sparťanský golman však jeho lob vytáhl nad břevno. Do velké šance se dostane Pavel Špaček, který upaluje sám na Jaromíra Blažka jeho tvrdé zakončení však končí metr nad bránou.

Záhy se však snížení přeci jenom dočkáme. Ukázková akce po ose Tonda Vlach Milan Bažant a na malém vápně přesně zakončující PETR HORVÁT 3:7.

Hned na to může být ještě veseleji. Víťa Fous se sám řítí na Jaromíra Blažka, ten jeho pokus skvěle ustojí a následná dorážka Petra Horváta končí na tyči.

Naší další akci po levé straně vede Lukáš Pospíšil. Výborně najde ve vápně Tondu Vlacha ten však míří nad.

Spartě stačí ke gólu skutečně málo. Rychlé rozehrání rohového kopu centr Richarda Margoliuse a RADIMU HOLUBOVI už stačí pouze nastavit nohu 3:8.

Výsledek skorigujeme po pěkné akci Tondy Jánského a přesně zakončujícího DOMINIKA KONFRŠTA 4:8.

Zápas se Spartou nás hodně baví. Další branku přidává po přihrávce Petra Horváta TONDA JÁNSKÝ, který přesně trefí prostor nad padajícím golmanem Jaromírem Blažkem 5:8.

Rozhodčí už se chystá odpískat konec utkání, když to hned po rozehrávce zkusí z půlky JAN FLACHBART a opět nachytá Filipa na švestkách 5:9.

Po této brance je utkání plné krásných akcí ve skvělé atmosféře ukončeno.

Co říci na závěr? Oslava narozenin se povedla. Moc děkujeme hráčům klubu AC Sparta za sehrání tohoto duelu. Při občerstvení nás pozvali mezi sebe, a bavili se s námi naprosto kamarádsky, zajímali se jak se nám daří, na oplátku přidali několik historek. Neskutečný pocit.

Velké poděkování patří  Obci Dolní Habartice, Hasičskému sboru Dolní Habartice, spolku Prohaba, všem lidem, kteří nám s touto akcí pomáhali. Děvčatům za práci v kiosku u piva i vstupu, všem spoluhráčům, klukům z klubového výboru, našim bývalým hráčům, starým gardám SK Markvartice a MSK Benešov nad Ploučnicí, rozhodčím dnešního utkání, všem sponzorům  a samozřejmě  fanouškům, kteří si našli cestu do naší arény. Bylo nám velkou ctí. MOC DĚKUJEME.

 

 

 

 

 

No Article rating
0 Reviews
Ohodnoťte článek!
  1. Wow!
  2. Velký pěkný
  3. Paráda
  4. Nic moc
  5. Shit

Komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *