Šlágr kola se hrál před vynikající diváckou kulisou

11. kolo Okresní fotbalové soutěže, které bylo také posledním pozimním si pro diváky přichystalo šlágr mezi prvním a druhým týmem tabulky, které dělil pouhý bod. V naší aréně jsme se utkali s klubem United Roma Děčín, který má ve svém středu velké osobnosti, které nedávno hráli ještě mnohem vyšší soutěže. Měli jsme respekt, ale utkání jsme zvládli. Skvělý fanoušci nás hnali vpřed. V neskutečné atmosféře téměř 200 diváků se hrál pohledný fotbal. První obrovskou šanci měli hosté, neproměnili však a my jsme dokázali odskočit do dvoubrankového náskoku. Ve druhé půli jsme náskok navýšili. Hosté korigovali a měli další šance. Držel nás Filip. Kluci dokázali pohlídat největší hvězdy soupeře a nakonec z toho bylo vysoké vítězství 6:1. Pro soupeře kruté, takový rozdíl mezi kluky nebyl. Soupeř bral prohru v pohodě a musím říci, že se fakt hrál čistý zápas bez problémů, tvrdých zákroků. Když si poté oba kluby přejí do dalších zápasů hodně štěstí je to prostě super. Pojďme se již podívat na průběh zápasu.

TJ DOLNÍ HABARTICE – UNITED ROMA DĚČÍN 6:1 (2:0)

Branky: Antonín Vlach, Tibor Pihik (vl), Jan Hanko, Petr Horvát, Petr Sluka, Martin Pudil – Roman Jano

Sestava D.H.: Dubský – Finkes, Sluka, Špaček, Pospíšil – Vlach, Bažant, Fous (K), Pudil – Konfršt, Horvát (Hanko, Lekner, Hofírek, Ferko, Vencl)

Sestava United : Herák Patrik – Čisár (K), Lukáš Čisár, Grunza, Gumbrešt, Herák Josef, Pavel Horvát, Roman Horvát, Patrik Horváth, Jano, Urbánszký ( Pihik)

Rozhodčí: Bohuslav Jachimstál – Tomáš Křeček, Vladimír Boháč                                                  Diváků: 200

Úvod utkání byl hodně bojovný. Více ze hry měli přeci jenom hosté. Všem nám zatrnulo v 7. minutě, kdy se ostrostřelec hostí Mario Gumbrešt řítil sám na Filipa. Ten jeho ránu pokryl. Naši kluci se rozjížděli přeci jenom pomaleji. Měli k soupeři respekt. Hodně se bojovalo ve středu pole. Druhou velkou šanci hostí si připravil Roman Horvát. Jeho střelu však Filip opět zlikvidoval. Nám se příliš nedařilo. Bylo to hodně nervózní. Trenér se rozhodl poslat na hřiště novou krev a především mladé kluky, kteří respekt k soupeři tak úplně neměli. Hosté byli výborní na balónu. Jejich další náznaky akcí jsme však dokázali ustát a naopak sami udeřili.

Ve 33. minutě sebral míč Honza Hanko ukázkově vyslal do obrovské šance ANTONÍNA VLACHA a ten v tváří v tvář golmanu hostí nezaváhal 1:0.

Branka přišla v pravý čas a doslova nám dodala sílu.

Ve 41. minutě přichází druhý gól. Po chybě obrany hostí si po vypíchnutí s centru Tony Janského, který lehce tečuje Tonda Vlach srazí míč do vlastní brány TIBOR PIHIK 2:0.

Dvoubrankové vedení nám zůstalo až do konce prvního poločasu.

O přestávce motivujeme kluky, řekneme pár pokynů a jdeme na druhý poločas.

Druhý poločas začne pro nás vynikajícím způsobem. Stoper hostí promáchne na půlce. Míč si vezme Petr Horvát a peláší s ním k bráně hostí. Parádní přihrávkou najde na druhé straně skvěle nabíhajícího JANA HANKA a ten nemá se zakončením problém 3:0.

Hosté to však nezabalí a v 50. minutě přichází snížení. Po centru z levé strany se pěkně hlavou trefí ROMAN JANO 3:1.

Hosté cítí šanci. Přímý kop Alexandra Urbánszkého jde těsně mimo. Hosté se snaží, ale my zdvojujeme a nepouštíme do hry jejich top hráče. Krásně zaplněná aréna nás žene za dalším úspěchem.

Dvě šance má Milan Bažant. První jeho střela z hranice vápna postrádá razanci a přesnost. O chvíli později ten samý hráč míří těsně nad.

Obrovskou šanci na snížení má opět Alexandr Urbánszký . Probije se s míčem na noze až před Filipa. Ten však jeho střelu reflexivně vytáhne mimo tři tyče. Hosté nemají svůj den a toho chceme využít. Martin Pudil se sám řítí na Patrika Heráka z pravé strany. Ten si s jeho střelou v pohodě poradí, stejně tak stáhne ze vzduchu dva naše centry po rohových kopech.

V 69. minutě ukáže svou buldočí povahu Milan Bažant, ve vápně se dostane k míči a zpětnou přihrávkou najde osamoceného PETRA HORVÁTA, který střelou na zadní tyč zvyšuje na 4:1.

Hosté po tomto gólu už trochu odpadnou, navíc se jim zraní Mario Gumbrešt. Nadále dokážeme pokrývat náznaky šancí hostí a opět udeříme. To když si na hranici vápna naběhne na přihrávku Martina Pudila PETR SLUKA a podobnou střelou jako Petr Horvát zvyšuje na 5:1.

Další příležitost doslova zadrbeme. A ani další náznaky nedokážeme dobře vyřešit.

Tečku za utkáním udělá MARTIN PUDIL, který si naběhne do vápna a opět střelou na zadní tyč zvyšuje a uzavírá skóre utkání na konečných 6:1

 

 

 

No Article rating
0 Reviews
Ohodnoťte článek!
  1. Wow!
  2. Velký pěkný
  3. Paráda
  4. Nic moc
  5. Shit

Komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *