Naše výhra v Děčíně byla pro domácí hodně krutá

Po posledním víkendovém kole, kdy jsme doma nestačili na leadera soutěže z Vilémova (prohra 0:3), nás čekal další těžký duel, tentokrát na děčínské umělce s týmem United Roma Děčín. Domácí klub získal většinu svých bodů na domácí půdě, kde bývá hodně nebezpečný a při absenci několika klíčových hráčů jsme měli mírné obavy. Stejný problém však řešili domácí a tak se dal čekat vyrovnaný duel. Nezaujatého diváka by však vůbec nebavil, bylo to hodně tvrdé rozkouskované většina zápasu se odehrávala kolem středového kruhu. Bohužel jsme si nechali vnutit soupeřův styl hry a ve druhém poločase při nás stáli při obrovských šancích soupeře všichni svatí. Zápas jsme nakonec výsledkově zvládli. Pro domácí je ta prohra příliš krutá.  Poprvé se v našem dresu představil Jan Hanko a hned si připsal branku. V bráně zaskočil za Filipa Martin Pudil a hodně nás podržel. Ve předu jsme měli dva dvougólové střelce Petra a Tondu. Při absenci třetího rozhodčího odmával druhý poločas Láďa Boháč.

UNITED ROMA DĚČÍN – TJ DOLNÍ HABARTICE 0:5 (0:2)

branky: Antonín Vlach 2x, Petr Horvát 2x Jan Hanko

sestava URDC: Kramer – Čisár (K), Czigany, Štipák, Tamáš, Pihík Noworol, Jano, Horvát, Herák, Dzurko

sestava TJDH: Pudil – Bambas, Lekner, Špaček, Finkes, Fous (K), Bažant, Jánský, Pospíšil, Horvát, Hofírek, Vlach, Vencl, Hanko, Mysliveček

trenér: Miloslav Finkes

Rozhodčí: Bohuslav Jachimstál, Jaroslav Kalvach

Úvod utkání je přeci jenom mírně v naší režii a hned ve třetí minutě jdeme do vedení. Po ukázkové akci vysune Pavel Špaček Tondu Jánského, Který zatáhne míč po pravé straně, pošle centr do vápna na který si naběhne ANTONÍN VLACH a nezaváhá 0:1.

Hra však po té upadne do podprůměru. Domácí se brání a kluci nejsou schopni jejich obranný val překonat. Utkání je tvrdé píská se dost faulů. Někteří domácí hráči zvolili na umělou trávu nepochopitelně kolíky o to víc to naše kluky bolelo. Soupeř se za první poločas dostal pouze k několika střelám z delší vzdálenosti z nichž pouze jedna byla skutečně nebezpečná.

Na další gól se čeká až do 31. minuty. Po útočné akci domácích odkopne míč Lukáš Pospíšil. Odkop se však změní v geniální přihrávku přímo do běhu PETRU HORVÁTOVI a ten v sólo uniku na domácího golmana  míří přesně 0:2.

Konec první půle opět není příliš koukatelný.

V kabině má Míla Finkes velký proslov, ani on sám netušil jak moc nám bude soupeř ve druhé půli zatápět.

Chtěli jsme vstřelit uklidňující třetí gól, ten však nepřišel a přišla tak  první velká šance domácích, kdy se po pravé straně řítil sám na Martina domácí hráč Martin ho však vychytal. Soupeř nás nadále tlačí a naší klikou je to, že má moc rád míč a spoustu šancí či akcí překombinuje. Dvě následné střely ze střední vzdálenosti Martin kryje. Záhy přichází další sólo únik domácího hráče na Martina, ten ho opět skvěla vychytá.

Nám se vůbec nedaří pouze nakopáváme míče a čekáme co se bude dít.

Přesto můžeme zvýšit náskok. Jirka Lekner přesně najde ve vápně Petra Horváta. Ten však ve slibné šanci trefí prudkou ranou pouze hráče domácích a balón se odrazí k soupeři a je z toho další brejk. Domácí hráč udělá Martinovi kličku a zívá na něj prázdná brána. Martin se však rychle zvedne a doslova vytlačí hráče soupeře mimo střelecký úhel a ten trefuje pouze jeho nohy.

Soupeř nám ukazuje své parádičky s míčem, ale jeho veškeré pokusy se mezi tři tyče nevejdou. Domácím postupem času docházejí síly, čehož se snažíme využít.

V 78. minutě je faulován Tonda Vlach, centr do pokutového území si cíl nenajde, míč se však dostane k Pavlu Špačkovi, který ho jemně dloubne do vápna kde číhá PETR HORVÁT zpracování na prsa a nekompromisní zakončení 0:3.

Tento gól domácí otupí a hned v 81 minutě přichází další rychlý kontr. Tonda Vlach zatáhne míč po levé straně, nacentruje do vápna kde míč ač tísněn pěkně špičkou trefí JAN HANKO a je z toho pěkný gól. 0:4. Tyto góly měly přijít daleko dříve.

V 88. minutě ztratí soupeř míč ve středu pole a sólo únik na golmana s přehledem vyřeší ANTONÍN  VLACH  a uzavírá výsledek utkání, který je vzhledem ke druhému poločasu pro domácí příliš krutý.

V dalším zápase přivítáme v naší aréně netradičně v neděli od 15:00 klub FK BYNOVEC. Těšíme se na vaši návštěvu.

2.0/5.0 Article rating
2 Reviews
Ohodnoťte článek!
  1. Wow!
  2. Velký pěkný
  3. Paráda
  4. Nic moc
  5. Shit

Komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *