Z Dolního Podluží vezeme dva body

V rámci dalšího kola Okresní soutěže jsme zajížděli na půdu Dolního Podluží, kde se nám dlouhodobě nedaří a neděle 17:00 není ideální čas kdy se nám hraje dobře. Včera se bohužel opět vše potvrdilo a hodně nás to mrzí. Domácí si nevytvořili žádnou šanci, dostali se pouze do dvou brejků, které bohužel pro nás gólově zakončili. Na druhé straně pokračoval náš zmar v koncovce z posledních zápasů spousta šancí nevyužita. Do hry se vkládala nervozita negativní emoce, bohužel naše rotace nebyla tak široká, protože hned pět kluků bylo z pracovních důvodů mimo hru. Přes drtivý tlak ve druhé půli, kdy jsme domácí přikovali na vlastní polovinu a téměř jsme je z ní nepustili, nedokázali jsme vstřelit vítězný gól. Šancí bylo nespočet a zápas jsme měli jednoznačně zvládnout. Na druhou stranu je potřeba smeknout před domácími, kteří už v druhé půli šlapali vodu, ale bojovali a hecovali se. Penaltový rozstřel byl už v naší režii. Rozhodující penaltu proměnil v posledních zápasech výborně hrající Víťa Fous. Bohužel tato ztráta nám již téměř definitivně zabouchla dveře do vyšší soutěže. Pojďme se nyní podívat jak to v neděli vypadalo.

FK DOLNÍ PODLUŽÍ – TJ DOLNÍ HABARTICE 2:2 (1:1) 1:3 pk.

Sestava D.P.: Smutný – Frolík, Šírek, Janoušek, Modlisz, Jessi, Chalupa, Diviš, Bár (K), Špička, Kratochvíl, Hrneček, Kaško, Mann

Sestava D.H.: Dubský – Finkes, Vencl, Pospíšil, Špaček – Fous (K), Bažant, Jánský, Pudil – Konfršt, Vlach  – Hofírek, Lekner

trenéři: Miloslav Finkes, Vladimír Boháč

Rozhodčí: Martin Dvořák – František Myšík, Zdeněk Šťastný    80 diváků

Úvod je vlažný z obou stran. Máme mírnou převahu, ale k brance to nevede. Domácí se dostanou z vlastní poloviny v 9. minutě a hned je to průšvih. Ztratíme míč ve středu pole z čehož následuje rychlý brejk a PETR CHALUPA tváří v tvář Filipovi nezaváhá 1:0.

Odpovědět může rychle Dominik Konfršt v obrovské šanci v tváří tvář golmanu domácích neuspěje. Gólové parametry má pěkná střela Tondy Jánského, kterou golman  domácích vyrazí na roh.

Náš tlak nabírá na obrátkách, střelu Michala Vencla kryje golman domácích a ve velké závaru se ve vápně neprosadí ani Tonda Jánský.

Ve 26. minutě zahrává VÍŤA FOUS přímý kop a střelou podél zdi vyrovnává na 1:1.

Chceme po tomto gólu více Lukáš Pospíšil skvěle zatáhne balón najde ve vápně úplně volného Tondu Vlacha, který trestuhodně přestřelí. Bohužel někteří naši hráči nemají svůj den. Míč jim vadil, nebyli schopní si pořádně přihrát, z čehož vznikaly zbytečné fauly a negativní emoce. Takhle se na hřišti chovat nechceme.

V poločasové pauze uklidňujeme kluky, věříme, že to příjde. Bohužel opět si na pár metrů nedokážeme přihrát a doslova namažeme soupeři na druhý gól, který se dostane do rychlého brejku a VÍT MODLISZ nezaváhá 2:1.

Je to šílené slušná lekce z produktivity. Na naší straně začíná velké trápení. Ze série tří rohů nevytěžíme nic. Dominik s Tondou si ve vápně dávají ve velké šanci přednost tak dlouho až jim míč ukopne obránce domácích. Martin Pudil míří z dobré pozice nad a další tutovku našich kluků ve vápně se štěstím kryje golman domácích.

V 60. minutě je vyrovnáno na půlce se zmocní míče LUKÁŠ POSPÍŠIL  zatáhne ho po levé straně přímo na bránu a levačkou na zadní tyč srovnává na 2:2.

O chvíli později má Lukáš podobnou šanci, zakončení však uspěchá.

V 70. minutě po dlouhém výkopu se do brejku dostane Tonda Jánský řítí se sám na golmana je stažen zezadu, píská se faul , ale rozhodčí ukazuje domácímu hráči pouze žlutou kartu! Nemyslitelné.  Přímý kop Víti Fouse jde těsně nad.

Postupem času domácí hráči bojují, ale docházejí jim síly. Často si pomáhají fauly. V 72. minutě se vřítí do vápna Dominik vymotá dva hráč při snaze vystřelit příjde kontakt, který od kterého Dominikovu stulpnu zbarví okamžitě krev. Penalta se však nepíská. Už je to na nás trochu moc s výkonem sudího nejsme ve druhé půli spokojeni. Každopádně není to výmluva, tenhle zápas jsme měli zvládnout.

V závěru utkání přicházejí další šance. Martin Pudil sám ve vápně přestřelí, další závar řeší domácí golman a závěrečná střela Dominika jde nad. Utkání skončí 2:2 a o vítězi musí rozhodnout pokutové kopy.

Tonda Jánská namíří první do tyče, soupeřovu penaltu kryje Filip, Michal Vencl promění, stejně tak domácí hráč. Milan Bažant nezaváhá, domácí trefí tyč. Víťa Fous panenkovským dloubáčkem uspěje, hráč domácích míří vysoko nad. Bonusový bod tedy bereme my, ale je to slabá náplast, body měly být rři.

No nic zápas je pryč. Nyní se už musíme soustředit na zápas jara kdy v sobotu v domácí aréně přivítáme vedoucí a dosud neporažený tým STAP-TRATEC Vilémov B a těšíme se, že si konečně zahrajeme fotbal. Věříme našim fandům, že nám pomůžou.

3.5/5.0 Article rating
4 Reviews
Ohodnoťte článek!
  1. Wow!
  2. Velký pěkný
  3. Paráda
  4. Nic moc
  5. Shit

Komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *