Spousta neproměněných tutovek, přesto vezeme domů tři body

V rámci 14. kola Okresní soutěže jsme zajížděli v sobotu do Chřibské, kde nás čekal v pěkném areálu domácí fotbalový klub. Postavení v tabulce i aktuální forma nás pasovala do role favoritů. Menší komplikace nastaly již před utkáním, kdy jsme museli narychlo sestavit díky absencím novou stoperskou dvojici. Role posledního se ujal Petr Sluka a odehrál zápas s velkým přehledem.

Od začátku utkání máme jednu tutovku za druhou. Bohužel převážně Dominiku Konfrštovi se v koncovce vůbec nedařilo., Na druhou stranu nás ve spoustě zápasů gólově táhl, tak má nárok vybrat si slabší den.

Neproměněných šancí byla velká škoda, ve dvacáté minutě mohlo být klidně po zápase, protože jsme mohli vést 5:0. Bohužel nestalo se. První poločas skončil remízou. Svou sílu jsme ukázali ve druhém poločase a domácí již neměli nárok. Při vší úctě k soupeři výsledek 1:5 je pro ně hodně milosrdný. Pojďme se již podívat jak to v sobotu vypadalo.

FK CHŘIBSKÁ – TJ DOLNÍ HABARTICE 1:5 (1:1)

branky:  Samuel Škop – Antonín Vlach 2x, Vít Fous (pk), Petr Horvát, Milan Bažant

sestava Chřib.: Kříž – Sismilich, Makyš, Procházka (K), Nepovím, Pospíšil, Mocík, Nedvěd, Škop, Hon, Stankovič, Grondzár, Sovák, Vindyš

sestava TJ D.H.: Dubský – Sluka, Vencl, Gaži, Pospíšil – Fous, Vlach, Bažant, Pudil – Horvát, Konfršt   střídali: Špaček, Hofírek, Mysliveček,

trenéři: Miloslav Finkes, Vladimír Boháč

rozhodčí: Petr Michek, Radek Procházka, Vladimír Andrla        50 diváků

Úvod utkání je v naší režii a hned v úvodní minutě si připravujeme první šanci. Martin Pudil nalezne pěkným centrem Dominika Konfršta, ten však golmana neprostřelí. O minutu později se opět řítí sám na brankáře Dominik, jeho pokus o obstřel brankáře končí mimo. O chvilku později další samostatný únik Dominika a tentokrát jeho střelu golman vyrazí.

Udeřit tak může na druhé straně. Po ojedinělém útoku domácích se v našem vápně dostane k odraženému míči jejich hráč a Filip jeho ránu reflexivně vyrazí na břevno. Toto zvonění však nebereme vážně a přichází trest. Nepodaří se nám zahrát ofsajdovou past a domácí útočník SAMUEL ŠKOP se řítí sám na Filipa a svůj útok zakončí brankou 1:0.

Tato branka nás vyvede z míry, ale za nedlouho už opět máme své šance. Po centru Dominika netrefí ideálně míč Petr Horvát, další mega tutovka Dominika končí mimo a přímý kop téhož hráče jde vysoko nad. Gól visí na vlásku, ale stále se nám nedaří. V polovině první půle vyšle do vápna pěkný centr Tonda Vlach, Martin Pudil však hlavou mine. Po dalším Dominikově rohu hlavičkuje výborně Martin Pudil do protipohybu brankáře, míč však na brankové čáře zastaví obránce domácích. Jsme hodně frustrovaní a začínáme se hádat s rozhodčím, je to těžké, ale pokud vám AR2 při každé možnosti kdy není jasné kdo dopravil míč za čáru přiřkne míč domácím tak to v pořádku prostě není. Těch situací bylo poměrně dost.

Vysvobození přichází ve 30. minutě. Aktivní MILAN BAŽANT vybojuje míč a namíří si to přímo na golmana, ustojí dva ostré zákroky od domácích hráčů, které by v případě pádu  volali po kartě, a se štěstím konečně prostřelí golmana domácích 1:1.

Poslat do vedení nás může opět Dominik v nepřehledné situaci ve vápně však nemíří přesně. V závěru poločasu dostaneme míč do sítě podruhé, branka však není díky ruce uznána a tak první poločas končí 1:1.

O přestávce mírně zvyšujeme hlas, ale také nabádáme kluky ke klidu, kvalita byla na naší straně a věřili jsme, že bojující domácí ve druhé půli zlomíme.

Druhá půle však začne stejně jako ta první. V jejím úvodu najde Milan Bažant pěkným centrem ve vápně Dominika, který neatakován míří mimo. Další naše tutovka a v ní opět Dominik tváří v tvář golmanu domácích opět neuspěje.

Reagujeme střídáním a ještě více posílíme ofenzivu. V 60. minutě přichází vymodlený gól. Martin Pudil se na pravé straně oblafne dva obránce, kličkou do středu se zbaví třetího a předkládá míč PETRU HORVÁTOVI, ten si ho navede do vápna a levačkou na zadní tyč nás posílá do vedení. KONEČNĚ 1:2.

Začíná naše pětiminutovka. Dominik zahraje rohový kop, Víťa Fous v náběhu trefí pouze golmana od které se míč odrazí k TONDOVI VLACHOVI a ten už ho uklidí do sítě 1:3.

Víme, že potřebujeme přidat další branku, domácí nestíhají a přichází další trest. Při manipulaci s míčem ve vápně je podseknut VÍŤA FOUS a je z toho pokutový kop. Sám faulovaný ho s přehledem promění 1:4.

V 75. minutě přichází poslední gól utkání . Petr Sluka pošle balón do vápna kde ho zalepí Milan Bažant, jeho ránu golman domácích vyrazí a TONDA VLACH je u něj rychleji než golman a pod jeho tělem ho pošle po páté do sítě 1:5.

Další branku může přidat Milan Bažant, jeho střelu však golman domácích kryje. Tonda Vlach to zkusí přímo z rohu a nechybělo moc. Přímý kop Lukáše Pospíšila vyrazí golman domácích a další slibně rozjeté akce nedokážeme dotáhnout ke gólu.

V závěru utkání se dostanou ke slovu domácí skrytou střelu  domácího hráče si Filip najde a hlavička po rohu míří mimo. V posledních minutách držíme míč a utkání kontrolujeme. Tři body vezeme domů, ale jednoduché to nebylo. Snad se nám v příštích zápasech bude dařit tutové šance proměňovat.

Fotografie z utkání najdete jako vždy na našich facebookových stránkách.

4.5/5.0 Article rating
4 Reviews
Ohodnoťte článek!
  1. Wow!
  2. Velký pěkný
  3. Paráda
  4. Nic moc
  5. Shit

Komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *