Výhra, která se nerodila lehce

V rámci víkendového kola nám los přisoudil cestu na půdu posledního týmu tabulky TJ Spartaku Boletice nad Labem. Věděli jsme , že domácí dokáží být doma nepříjemní, ale jeli jsme si pro výhru, která se však vůbec nerodila lehce. V prvním poločase to vůbec nevypadalo, že hraje poslední tým tabulky s pátým. Domácí byli nebezpečnější, pomohl jim gól ze sporného pokutového kopu, a další šance musel hasit Filip. My jsme v první půli byli směrem dopředu naprosto bez z nápadu až v závěru nás vysvobodil Dominik. Ve druhém poločase už se nám dařilo více, pomohla nám chyba domácího golmana, která domácí hodně srazila. Naše síla ve druhém poločase je obdivuhodná a soupeře jsme potrestali pěti góly. Pro domácí možná kruté, protože hráli dobře. Naše síla v útoku je obrovská, momentálně máme nejlepší útok z celé soutěže, po podzimních několika ztracených zápasech se nám po návratu Filipa vrací jistota i dozadu a snad to bude jenom lepší. Nohama však zůstáváme na zemi. Žádný soupeř nám zadarmo tři body nedá.

TJ Spartak Boletice nad Labem – TJ Dolní Habartice 1:6 (1:1)

Branky: Josef Rohlíček z pk – Dominik Konfršt 2x, Jan Hanko 2x, Petr Horvát 2x

sestava: TJ Spartak Boletice nad Labem – Burák – Ženíšek, Havlín, Šindelář (K), Švec, Plosza, Klaban, Procházka, Pondělík, Rantfner, Zelinger, Šmucr, Kudrmann, Meisner, Uher, Kučera, Umbraun, Rohlíček    trenér: Luděk Klaban

sestava TJ Dolní Habartice – Dubský – Habler, Lekner, Špaček, Finkes, Fous (K) , Sluka, Jánský, Pospíšil, Horvát, Konfršt, Hanko, Vlach, Kopecký    trenér: Miloslav Finkes

rozhodčí: Martin Dvořák – Miroslav Nejedlý, Bohuslav Matys                          80 diváků

Začátek utkání byl takový oťukávající. Domácí se snažili nakopávat míče na své útočníky, naši kluci naopak hráli pouze k vápnu.

První vážnější okamžik přišel v 9. minutě hry, kdy si Honza Hanko chránil obličej proti střele domácího hráče po závaru v našem vápně. Střela vyletěla z bezprostřední blízkostí a trefila Honzovu ruku, která si chránila obličej a hlavní rozhodčí nařídil spornou penaltu. Domácí střelec JOSEF ROHLÍČEK nezaváhal a domácí vedli 1:0.

Domácí byli v prvním poločase lepším týmem, Filip musel často vybíhat a hrát nohama. Domácí cítili šanci. Domácí útočník si pohrál s naší obranou dostal se až na hranici pokutového kopu, ze kterého poslal ostré bodlo, které Filip reflexivně vyrazil. Záhy přichází střílený centr a Filip opět musí do akce, jelikož za ním čekal hráč domácích a trefoval by prázdnou bránu. Další varování přišlo po centru, který propadl mezi čtyřmi lidmi a domácí zazvonili na břevno naší brány.

V tento okamžik mohli domácí vést 3:0 a nikdo by se nedivil. Kluci nehráli dobře, hráli pouze k vápnu, kde chybělo finále.

Ve 45. minutě však přichází vysvobození DOMINIK KONFRŠT si vezme míč a po samostatném průniku srovnává na 1:1.

Druhý poločas už je však o ničem jiném

Ve 47. minutě vyrobí obrovskou hrubku domácí golman, kdy si nechá míč proklouznout pod nohou a JAN HANKO už s dorážkou do prázdné brány nemá problém 1:2

Tento gól domácí hodně nahlodá a začínáme hrát my a v 62. minutě přichází třetí zásah, kdy přesně míří PETR HORVÁT 1:3.

Domácím dochází dech, přesto musí Filip opět několikrát vyběhnout.

Nás zdobí v útoku velká efektivita v zakončení. V 69 minutě utekl s míčem DOMINIK KONFRŠT přehodil si obránce a stejně tak vyběhnuvšího golmana domácích 1:4

Domácí však také mají své šance. Po rohovém kopu hlavičkuje osamocený hráč domácích a Filip nás opět reflexivním zákrokem kolenem podržel. Stejně si vedl při další akci, kdy se domácí hráči hezky prokombinovali až do vápna. Střelu z hranice penalty vytáhl Filip konečky prstů.

Domácí asi urazili paní štěstěnu a přišel další zásah do jejich brány.

V 72. minutě se odražený míč dostal k PETRU HORVÁTOVI, který neměl problém dorazit míč do brány 1:5.

V závěru utkání kluci přidali ještě jeden gól. Po krásné přihrávce Lukáše Pospíšila zívala na JANA HANKA prázdná branka 1:6

V závěru utkání se již nic nestalo, tak si vezeme domů tři body, které se však vůbec nerodily lehce.